Tiskové zprávy

TCL představuje koncepty. DragonHinge a ButterflyHinge

tcl logo freebit
Foto: TCL

Společnost TCL Communication představila své inovace v oblasti flexibilních mobilních displejů.

Jako první na světě před časem ukázala koncept tabletu s natřikrát složeným displejem a nyní prezentuje další unikát, kterým je koncept smartphonu s vysouvacím displejem. Oba koncepty představují to nejnovější v oblasti vývoje flexibilních displejů pro chytrá zařízení. TCL Communication ve spolupráci se sesterskou společností TCL-CSOT již navrhla více než 30 různých designů zařízení s flexibilním displejem.

„TCL těmito novými koncepty jasně ukazuje, že při vývoji flexibilních a skládacích zobrazovacích technologií stále existuje prostor pro nové nápady. Snažíme se uvažovat mimo zažité vzorce a dívat se na věc jinýma očima, než bylo dosud obvyklé,“ říká Shane Lee, generální manažer Global Product Center společnosti TCL Communication.

Rollable display TCL smartphone
TCL představuje koncepty

TCL nabízí nové způsoby

Vedle skládacích zařízení nabízí TCL i nové způsoby, jak využít flexibilní zobrazovací technologii AMOLED. Rozvinula proto koncept prvního smartphonu s vysouvacím displejem na světě. Tento koncept, jenž má tloušťku pouhých 9 mm, mění standardní design chytrých telefonů. Využívá rolovací AMOLED displej s interními motorky k rozšíření displeje z velikosti 6,75 palců na velikost 7,8 palců pouhým stiskem tlačítka.

Výsledkem je nové zařízení, které dokáže v uživatelském rozhraní rozdělit obrazovku a umožní práci na více úlohách najednou. Díky systému rolování nemá zařízení žádné předěly ani záhyby vyskytující se u skládacích AMOLED displejů. V okamžiku, kdy se posuvný panel nepoužívá, využívá pokročilé mechaniky k zakrytí flexibilního displeje.

DragonHinge a ButterflyHinge

Ačkoli většinou se vývoj v oblasti skládacích zařízení zaměřuje na chytré telefony, TCL se domnívá, že tuto technologii lze využít i pro větší obrazovky. Proto nedávno představila koncept natřikrát složeného tabletu, kterým chce definovat vývoj zcela nové produktové kategorie. Funkční prototyp přitom využívá obě technologie ohybu displeje, které TCL vymyslela – DragonHinge a ButterflyHinge.

koncept natřikrát složeného tabletu
Koncept natřikrát složeného tabletu

Ty dokážou desetipalcový tabletu přeměnit na 6,65palcové zařízení s poměrem stran 20,8:9 a 3K rozlišením displeje. Jedná se o první tablet s velkou obrazovkou, který využívá dvojitý kloub, pomocí nějž se složí.

Informace o cenách a dostupnosti konceptů TCL s ohebnými či vysouvacími displeji chytrých telefonů nebyly zatím oznámeny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy