Ze světa IT

Teclast P85: 8 palců s nízkou cenou

Čínských produktů je ke koupi opravdu hodně, což je na jednu stranu dobře. Jak jsou na tom ale s kvalitou a podporou? To už je věc druhá. Společnost Teclast se řadí do této kategorie, a co víc, přináší na trh další tablet se systémem Android 4.0 ICS. Nese modelový název P85.

Teclast P85 Android ICS Tablet

Výpočetní jednotkou se v tomto případě stává ARMový čip na taktu 1.6 GHz, přesněji se jedná o dvoujádrový křemík RK3066 Cortex-A9. Pro oči uživatele je zde připravený 8 palcový multidotykový displej s rozlišením 1024 x 768 bodů, kterému dodává grafické instrukce GPU čip Mali-400.

Specifikace dále zahrnuje 1 GB operační paměti DDR3 RAM, 8 gigabajtů vnitřního úložiště a slot pro microSD karty do velikosti 32 GB. Pro videohovory je zde připravena 0.3 MP přední kamera. Tablet podporuje 1080p Full HD video přehrávání, Flash 11.1, 3G, WiFi či výstup v podobě HDMI 1.4 portu. V těle mobilní elektroniky se skrývá 3 900 mAh Lithium-polymerová baterie, jež tabletu propůjčí až 6 hodin v rytmu náročného provozu.

Teclast P85 bude dostupný prostřednictvím čínských eshopů za 141.99 dolarů, po přepočtu tedy 2 740 Kč. Co si o této značce myslíte? Mají tyto levné tablety naději na úspěch i v evropských podmínkách? A nebo se jedná jen o kus bezcenné elektroniky? O své poznatky, myšlenky či drobné recenze se podělte do komentářů pod článkem. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT