Kryptoměny

Ted Cruz kupuje Bitcoin dip. Kryptoměnu obchodoval mezi 36 a 37 tisíci dolary

Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Rafael „Ted“ Cruz, mladší republikánský senátor z Texasu, dává peníze tam, kde jsou jeho ústa. Podle finančního přiznání podaného v pátek 4. února Cruz 25. ledna nakoupil Bitcoin (BTC) v hodnotě 15 až 50 tisíc dolarů, a to prostřednictvím makléřské společnosti River.

Bitcoin obchodoval mezi 36 a 37 tisíci dolary

V té době se Bitcoin obchodoval mezi 36 a 37 tisíci dolary a během následujících dnů vzrostl na současnou cenu kolem 41 600 dolarů. Za předpokladu, že své bitcoiny neprodal a nevznikly mu žádné krátkodobé daně z kapitálových výnosů, se jeho současný zisk z transakce pohybuje v rozmezí 2 000-6 850 USD.

Po vzoru své kolegyně senátorky Cynthie Lummisové z Wyomingu strávil Cruz velkou část druhé poloviny kryptografického býčího období tím, že se přidal k blockchainu a kryptoměnovému průmyslu, protože jeho stát těžil z přílivu těžebních společností Bitcoin a zájem o toto téma se rozšířil.

Ted Cruz kupuje Bitcoin dip. Kryptoměnu obchodoval mezi 36 a 37 tisíci dolary
Ted Cruz kupuje Bitcoin dip. Kryptoměnu obchodoval mezi 36 a 37 tisíci dolary

Zasazoval se o přijímání plateb kryptoměnami v obchodech se suvenýry a prodejních automatech v komplexu amerického Kapitolu a postavil se proti ustanovení v nedávném návrhu zákona o infrastruktuře, které by podle kritiků rozšířilo definici „zprostředkovatele“ na těžaře a potenciálně i na validátory a kodéry.

Během současného chladného období, které zachvátilo stát Texas, někteří těžaři kryptoměn zpomalili nebo zastavili provoz, aby pomohli ochránit infrastrukturu státní energetické sítě, která během dlouhodobého mrazu v roce 2021 selhala. Sám Cruz byl po část této doby notoricky nepřítomen, protože byl na návštěvě mexického letoviska Cancún.

River Financial má licenci v řadě amerických států

Společnost River Financial má licenci v řadě amerických států, ale na svých webových stránkách nezaznamenává licenci texaského převodce peněz. Podle pokynů texaského ministerstva bankovnictví k virtuálním měnám však „v Texasu není vyžadována žádná směnárenská licence k provádění jakýchkoli transakcí směňujících virtuální měny se státními měnami“.

Řada členů Kongresu, včetně demokratů Jakea Auchinlosse z Massachusetts a Marie Newmanové z Illinois a republikánů Jeffa Van Drewa z New Jersey a Barryho Moora z Alabamy, zveřejnila držení akcií v kryptoměnách nebo s nimi souvisejících.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny