Mobilní telefonyZe světa IT

HTC M8 s balónem ve stratosféře

Obvykle smartphony testují samotní výrobci, dělají se nejrůznější druhy zkoušek, které musí takový chytrý telefon vydržet. Dokonce by měl vydržet i (ne)ohnutí v kapse kalhot, avšak se někdy stane chyba, skutečnost někdo krásnými barevnými pohyby přikreslí a je z toho #bendgate u Applu. Co když svůj telefon vypustíte do oblak, kde je teplota -65 stupňů Celsia?

Důležitou část těchto zátěžových zkoušek dělají také uživatelé, kteří se svými chytrými telefony zkoušejí opravdu zajímavé věci. Nejednou se stalo, co někdo potopil, usmažil, upekl, vyhodil, přejel chytrý telefon. Toho je YouTube a možná i dalších serverech až příliš mnoho. My se teď ale jdeme podívat na opravdový „luxus“ na poli mobilního segmentu, kde výška hraje prim.

Na YT se však stalo oblibou nové video od YouTubera Colina Furze, který poslal několik HTC M8 do stratosféry. V tomto videu nejen oslavuje příchod nového roku (tzn. 2015), ale také chce ukázat, co se stane, když pošlete smartphone „ke hvězdám“. A jako bonus se ve vysoké výšce odpálí i zábavná pyrotechnika, díky podmínkám panujícím v oblacích však k výstřelu muselo dojít v nižší výšce. Jedny z prvních videozáznamů se konaly ve výšce přes 32,4 kilometru. Dokonce je na záznamu vidět i samotný Měsíc.

Jak se mu to povedlo? Nyní něco pro domácí kutily, kteří začali přemýšlet, že by svůj chytrý telefon poslali také k oblakům. Telefon je třeba nejdříve umístit do polystyrenové krabice. Tu následně jednoduše připevnit k balónu a dílo je hotovo! Stačí jen odpočítat a vše to může začít. A co se snaží video ještě říci? Snaží se ukázat, jak si dokáže vlajková loď od HTC poradit s teplotou pod bodem mrazu. Ani jeden z nich se totiž nepoškodil.

Jedná se o reklamu na zakázku od tchajwanského HTC? Je to opravdu možné? Ano!? Shlédněte video výše a podělte se do komentářů níže, co by jste ze svým mobilním telefonem třeba udělali vy. Může to být další meta pro ještě zajímavější reklamy. No, posuďte sami.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony