Tiskové zprávy

Televize pro rok 2020. LG v čele uvede OLED modely

lg logo final
Hlavní TAG » LG

Uměním inspirované modely OLED a rozšířená nabídka 8K televizorů přináší vynikající kvalitu obrazu a zvuku.

Společnost LG Electronics dnes oznámila uvedení své nové hvězdné televizní sestavy pro rok 2020. V jejím čele je 14 nových modelů OLED včetně uměním inspirované série GX Gallery, Real 8K ZX modelů a 4K Ultra HD televizorů.

Společnost LG, která je nesporně světovým lídrem v oblasti televizorů OLED, posouvá zážitky ze sledování a hraní her do nových vzrušujících rozměrů. Novinky startují tento měsíc v Jižní Koreji a Spojených státech, po kterých bude následovat evropský trh a další regiony.

V roce 2020 ocení spotřebitelé sofistikovaný design nových prémiových televizorů LG. Potěší také jejich schopnost bezproblémového splynutí s jakýmkoli prostorem, kde přispívají k celkovému designu.

LG v čele uvede OLED modely
LG v čele uvede OLED modely. #LG

Technologie samosvítícího displeje je schopná přesně ovládat světlo na úrovni jednotlivých pixelů pro tu nejhlubší černou, nejrealističtější barvy a nekonečný kontrast a nabízí tak nejlepší možný zážitek ze sledování. Elegantní design nových televizorů je stejně úchvatný, jako kvalita obrazu, kterou poskytuje. Chcete-li nejlepší možné řešení, je téměř vždy lepší televizi využívat pouze jako zobrazovací plochu a ozvučení vyřešit soundbarem.

Jako v umělecké galerii

Tři nové modely série GX Gallery (55, 65 a 77 palců) demonstrují priority společnosti LG při tvorbě výjimečného a minimalistického designu. Ten by nebyl možný bez revoluční technologie OLED panelu, která nevyžaduje podsvícení. Díky tomu televizor integruje nejmodernější kvalitu obrazu do ultra-tenkého těla. 65palcový model má tloušťku jen 20 mm, přičemž nepotřebuje externí ovládací panel ani konektorový box.

Televizor se jednoduše “zavěsí” na stěnu podobně jako umělecké dílo v galerii.

Mimořádná kvalita obrazu plná detailů se očekává od LG OLED ZX Real 8K (modely 88 OLED ZX a 77 OLED ZX). Díky svému rozlišení poskytují televizory čtyřnásobné rozlišení obrazovky 4K a 16násobek rozlišení Full HD. Aby byl zaručený nejlepší výsledek v rozlišení 8K, televizory LG nejen splňují, ale dokonce překračují obecně danou definici pro televizory s rozlišením 8K Ultra HD, jak ji definuje Sdružení spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Tím se řadí mezi první modely, které se mohou logem CTA 8K Ultra HD pyšnit.

V roce 2020 uvádí společnost LG na trh také úplně nové 4K OLED televizory (modely CX a BX s velikostí 77, 65 a 55 palců). Každý z nich poskytuje vynikající kvalitu, kterou je technologie LG OLED známá. Později v průběhu roku se objeví i zcela nová velikost modelu OLED CX, a to 48 palců.

Prémiová sestava LCD modelů LG NanoCell bude navíc obohacená o šest nových modelů Real 8K (75 a 65 palců Nano99, Nano97 a 65 a 55 palců Nano95), přičemž všechny tyto modely získaly logo CTA 8K UHD, stejně jako jejich OLED sourozenci.

Nová velikost modelu OLED CX
Nová velikost modelu OLED CX

Ve většině televizorů LG OLED a 8K NanoCell pro rok 2020 je nový procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI. Procesor třetí generace z vlastní produkce staví na schopnostech svých předchůdců, využívá pokročilé „deep learning“ algoritmy za účelem dalšího zvýšení kvality obrazu a zvuku. α9 Gen 3 přináší celou řadu nových funkcí navrhnutých pro zlepšení zážitku ze sledování filmů, sportu, hraní her a dalšího obsahu. 

Skvělý vizuální a zvukový výkon

Letošní modely také podporují nejnovější specifikaci HDMI, včetně eARC a ALLM pro kvalitnější zvuk a plynulý výkon bez sekání. 8K LG modely dokážou přehrávat nativní obsah 8K z digitálních vstupů HDMI a USB a podporují širokou škálu kodeků včetně HEVC, VP9 a AV1, kodeku preferovaného službou YouTube a dalšími významnými streamingovými platformami.

LG 8K modely podporují také streamování v rozlišení 8K při 60 FPS a jsou certifikované pro poskytování rozlišení 8K 60P skrze HDMI.

Technologie LG OLED, známá pro svoji schopnost věrně reprodukovat barvy a vize filmových tvůrců, opět posouvá standard pro skutečný filmový zážitek v obývacím pokoji.

Nejnovější modely LG OLED získaly ocenění Excellence in Engineering Award od profesionálního sdružení Hollywood Professional Association a jsou prvními televizory, které dodávají integrovaný kalibrační software na hardwarové úrovni. S podporou nového systému 

Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode™ UHD Alliance zobrazují OLED modely filmy přesně tak, jak jejich tvůrci zamýšleli. 

Nové televizory OLED a NanoCell mají skvělý vizuální a zvukový výkon, navíc poskytují jednoduchý přístup k vysoce kvalitnímu obsahu od nejlepších světových poskytovatelů prostřednictvím oblíbených aplikací a služeb, jako jsou Apple TV, Disney + a Netflix.

I nároční hráči si přijdou na své

Letošní modely LG televizí jsou ideální volbou také pro náročné hráče. Spojují vynikající kvalitu obrazu s novými herními funkcemi. Jako první výrobce nabízí LG televizory, které jsou oficiálně kompatibilní s NVIDIA G-SYNC®. LG tak představuje celkem 12 nových modelů OLED, podporujících tuto herní technologii. 

G-SYNC zajišťuje dokonale vykreslenou grafiku, čímž zvyšuje pocit vtažení hráče do hry, a to přizpůsobením obnovovací frekvence televizoru snímkové frekvenci připojeného hardwaru.  LG OLED technologie využívá preciznost ovládání jednotlivých pixelů pro dosažení výjimečné kvality obrazu, nízkého zpoždění na vstupu a ultra nízké doby odezvy (input lag).

Tím poskytuje dokonalý herní zážitek bez blikání, které je běžné pro většinu dalších displejů. Modely LG OLED a NanoCell podporují od roku 2020 také HDMI VRR. Díky tomu je LG jedinou značkou televizorů, která nabízí kompatibilitu se širokou škálou herních zařízení, jako jsou grafické karty a herní konzole.

Ty nejlepší sportovní zážitky

Pokud jde o sledování sportu, LG OLED televizory přinášejí díky obnovovací frekvenci 120 Hz do obývacích pokojů atmosféru z významných sportovních událostí jako nikdy předtím. Tato technologie umožňuje vidět všechny rychlé akce v dokonalých detailech.

Například funkce Sports Alert umožňuje uživatelům přehledně sledovat jejich oblíbené týmy, informuje o skóre v reálném čase, aktuálních plánech a dalších informacích napříč řadou profesionálních sportů včetně oblíbeného fotbalu. Hukot davu jako na stadionu si vychutnáte díky 360° zvuku se dvěma připojenými Bluetooth reproduktory.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy