SoftwareZe světa IT

Tinder – internetová seznamka trochu jinak

tinder 2

Internetových seznamek je tolik, že je můžete přehazovat vidlemi, jenže aplikace určená k seznamování, Tinder, je trošku odlišná. Tinder je neuvěřitelně populární, čemuž nasvědčuje i 50 milionů aktivních uživatelů. Jenže co je to, co přilákalo všechny ty miliony? Je to jednoduchost, s jakou Tinder začnete používat, s jakou se seznamujete. Je to čistý, nekomplikovaný design a je to určitě i původní myšlenka celé aplikace. Původně totiž Tinder měl sloužit k hledání známosti na jednu noc. Přijeli jste na pracovní cestu do cizího města, seděli večer v baru a nikoho zde neznali? V tu chvíli jste pouze vzali telefon do ruky a během chvíle měli známost.

Tinder Match

Tinder – internetová seznamka trochu jinak

Začněme na Facebooku

Po nainstalování aplikace a jejím spuštění si musíte vytvořit váš Tinder profil. Díky integraci Facebooku je to otázka pár vteřin. Přihlásíte se a aplikace vezme základní Facebook údaje a vytvoří z nich váš Tinder profil. Ten se skládá z vašeho křestního jména, věku, vašich zájmů (stránek na Facebooku, které se vám líbí) a několika vašich fotek (můžete vybrat, které se použijí). Váš profil je v tuhle chvíli hotov a vy jste skoro připraveni začít randit. Od prvního seznámení vás dělí už jen maličkost. Koho vlastně hledáte? Vyberete pohlaví, které vás zajímá, věkové rozmezí a vzdálenost, ve které aplikace bude hledat.

Teď už vám nic nebrání začít. Aplikace vyžaduje povolené lokalizační služby. Jakmile má přístup k vaší poloze, začne hledat, podle vámi nastavených parametrů. Vy následně jen šoupáte fotky uživatelů doprava, pokud se vám líbí, nebo doleva, pokud ne. Také si můžete zobrazit uživatelův celý profil tak, že klepnete na jeho fotku. Prohlídnete si jeho další fotky, zájmy a případné společné přátele.

Máme první shodu

Jakmile dojde k situaci, že se vám líbí uživatel, kterému jste se líbili vy, aplikace vám to dá okamžitě vědět. V tu chvíli můžete buďto pokračovat v prohlížení dalších uživatelů, nebo vaší první shodě napsat. Jak jí oslovíte je už pouze na vás, ale často na tom závisí, jestli vám odpoví. Buďte proto originální, ne hrubý, nebo vulgární. Zvýšíte tak šanci, že vám odpoví. Následný vývoj už je pouze na vás, zda si domluvíte rande, nebo si budete jen psát.

Tinder Moments

Ukažte momenty svého života

Aby vaše shody měli lepší představu o vás a vašem životě, představil Tinder takzvané Moments. V podstatě jde o vyfocení fotky a její sdílení se všemi vašimi shodami, které mají možnost reagovat stejně, jako při hodnocení uživatelé, odsouváním fotky vlevo a vpravo. Vy jste o jejich reakci informováni a máte tak víc informací pro následné rozhovory. Příjemné je, že fotky se automaticky smažou po 24 hodinách. Navíc je obdobně jako na Instagramu můžete vylepšit pomocí různých filtrů, nebo na ně kreslit, stejně jako ve Snapchatu.

Zkusili jste Tinder a baví vás? Seznámili se přes něj s někým zajímavým, snad dokonce s vaší životní láskou? Jak na seznámení na internetu? Nebo máte naopak negativní zkušenost? Napište nám to do komentářů a článek prosím sdílejte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Zajímalo by mne, jak úspěšný byl na Tinderu autor článku? Podělí se s námi o nějaké zážitky a zajímavé zkušenosti?

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software