Tiskové zprávy

Tipy pro zálohování počítače se systémem Windows 10 před důležitou aktualizací

windows 10 logo
Foto: Windows

Microsoft Windows zavádí aktualizace, aby do počítače přinesl nové funkce a vylepšení. To se provádí pomocí hromadného testování a zpětné vazby od účastníků, kteří jsou zasvěceni do programu Windows. Spousta času a úsilí směřuje k tomu, aby vydali ty nejlepší aktualizace, které přinášejí účinné změny.

I přes největší úsilí nemusí být tyto aktualizace pro všechny uživatele přínosné. Aktualizace mohou někdy přinést do systému problémy s výkonem. Ale správnými opatřeními můžete vyřešit jakoukoli nejistou situaci po jakékoli významné aktualizaci. Před instalací aktualizace systému Windows je uveden kontrolní seznam.

Vytvořte jednotku pro obnovení systému Windows Update

Pokud se aktualizace systému Windows pokazí, může to ovlivnit výkon počítače. V některých případech by se počítač mohl při zavádění zaseknout zobrazením BSOD (modrá obrazovka smrti). Pokud k tomu dojde, nebudete moci přistupovat k jeho datům ani resetovat počítač.

Tipy pro zálohování počítače se systémem Windows 10
Tipy pro zálohování počítače se systémem Windows 10

Nejlepší možností by bylo obnovit data pomocí Remo Recover nebo jiného nástroje pro obnovu dat a přeinstalovat operační systém v počítači. Z tohoto důvodu musíte být připraveni na přeinstalační disk nebo jednotku USB, abyste mohli nainstalovat systém Windows 10. Chcete-li vytvořit jednotku pro obnovení, můžete provést následující kroky.

  • Klikněte na Start a do vyhledávacího pole napište Recovery
  • Na obrazovce vyberte možnost Vytvořit jednotku pro obnovení
  • Zvolte Zálohovat systémové soubory na jednotku pro obnovení a vyberte Další
  • Připojte jednotku USB, vyberte, zda a klikněte na Vytvořit.

Zálohujte svá data

Během aktualizace systému Windows 10 existuje velmi velká možnost ztráty dat z počítače. Možná nikdy nevíte, jaká data mohou z jakéhokoli místa na pevném disku chybět. Abyste byli na bezpečnější straně, vytvořte seznam všech důležitých údajů, jako jsou dokumenty, fotografie, videa, instalační soubory a další důležité soubory.

Vytvořte zálohu všech těchto důležitých souborů pomocí externího pevného disku nebo cloudové zálohy. K zálohování všech dat z počítače můžete také použít vestavěné obslužné programy, například historii souborů nebo bitové kopie disku.

Zkontrolujte, zda má systém dostatek místa na disku

Každá aktualizace systému Windows spotřebuje velké množství místa na disku. Množství nashromážděného úložného prostoru závisí na velikosti aktualizace. Proto je třeba zajistit, aby jednotka C obsahovala minimálně 20 GB úložného prostoru. Bez dostatečného prostoru nebudete moci stahovat a instalovat aktualizace.

Chcete-li zkontrolovat dostupnost místa na disku, klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku C a vyberte příkaz Vlastnosti. Zkontrolujte volné místo na disku. Pokud je volné místo na disku menší než 20 GB, vyprázdněte jednotku přenesením několika souborů, jako jsou například fotografie nebo dokumenty, do jiného svazku na pevném disku nebo na externí paměťovou jednotku.

Udržujte Windows Product Key a svůj účet Microsoft

Pokud v případě, že ukončíte přeinstalaci operačního systému po chybné aktualizaci systému Windows, budete vyzváni k zadání licenčního klíče pro aktivaci systému Windows 10 a aplikací společnosti Microsoft. Proto si poznamenejte licenční klíče systému Windows i všechny hlavní aplikace v počítači.

Zakázat antivirové zabezpečení

Antivirus se používá hlavně k ochraně počítače před malwarem a jakýmkoli jiným infekčním programem. Zastaví jakýkoli program v provádění jakýchkoli změn v počítači. Protože aktualizace systému Windows během instalace provádí většinu změn, je pravděpodobné, že antivirus tuto aktualizaci zastaví. Zakázáním antiviru lze zajistit, že systém Windows bude aktualizován bez přerušení.

Aktualizujte ovladače zařízení

Jedním z hlavních důvodů chyby BSOD po aktualizaci je nekompatibilní ovladač. Proto před instalací jednotek do počítače ověřte ovladače v počítači a nainstalujte nejnovější ovladač. Nekompatibilní hardware může někdy zabránit úplnému nainstalování aktualizací. I když ano, váš počítač nemusí být schopen plně využít.

Chcete-li znát informace o ovladači, můžete použít volbu DXDIAG v systému Windows. Můžete si také vyhledat nejnovější ovladače na webu výrobců a nainstalovat je před aktualizací.

Závěr

Ne každá aktualizace zavedená společností Microsoft je povinná. Existují volitelné aktualizace, které uživatelé ponechávají na rozhodnutí a instalaci. Doporučujeme však nainstalovat aktualizace, protože tyto aktualizace přicházejí s novými funkcemi a také se zlepšením výkonu a zabezpečení počítače. Postupujte podle uvedeného kontrolního seznamu v tomto zápisu pro hladkou a správnou instalaci aktualizace systému Windows.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy