Hardware

Tiskneme: LG PD233 Pocket Photo

lg logo final
Hlavní TAG » LG

Společnost LG před nedávnem pro český a slovenský trh představila malou tiskárnu, která umí tisknout na každém místě, a to doslova. Její velice kompaktní rozměry připomínají přídavný akumulátor pro smartphony a můžete ji tak bez většího problému skladovat prakticky kdekoliv. Zaujme svou mobilitou a kvalitou tisku?

Stylová tiskárna LG PD233 Pocket Photo patří svými rozměry 72 x 120 x 24 mm a hmotností pouhých 215 gramů mezi nejmenší a nejlehčí mobilní fototiskárny na světovém trhu. Produkované fotografie z Pocket Photo mají rozměr 5,1 x 7.6 cm, což prakticky připomíná menší vizitku. Ty pak můžete dát ihned svému kolegovi či známému, můžete mu k fotografii připojit i QR kód, ve kterém je ukryta vaše vizitka či odkaz na váš web, využití je opravdu pestré a hlavně expresní.

LG PD233 Pocket Photo
Tiskneme: LG PD233 Pocket Photo

„Tištěné fotografie mají své kouzlo, které digitální snímky jednoduše nemohou nabídnout,“ řekl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ. „Ať už chcete nosit fotografii v peněžence, nebo ji přidat do rodinného alba či diáře, s LG Pocket Photo můžete jednoduše a bez námahy tisknout fotografie pořízené chytrým telefonem.“

Pokud se budeme bavit o rozlišení výsledného obrázku, fototiskárna zvládne na speciální papír chemicky zapsat 313 dpi – 640 x 1224 pixelů. Jeden snímek by pak neměl trvat déle jak 45 sekund, jeho cena se pohybuje v řádu korun. Připojení a plnou synchronizaci k tiskárně zajišťuje bezplatná aplikace Pocket Photo, která je na obchodech Google Play a App Store připravena pro platformy Android a iOS.

LG Pocket Photo Tisk

Spárování je řešeno Bluetooth a Near Field Communication – NFC technologií. Tiskárna ve své podstatě využívá technologie bezinkoustového tisku značky ZINK. Celý proces pak funguje na principu využití tepla ke spuštění chemické reakce, která způsobuje zabarvení papíru ZINK 2.0 obsaženého i v balení. V krabici pak najdeme tři balíčky, ve kterých je tento papír připraven. Součástí balení je adaptér, návod a 30 papírků. Každý z těchto tří balíčku pak obsahuje deset papírků pro tisk.

Pokud však ale vytisknete všechny, na dalších 30 papírků si připravte přibližně 300 Kč. Máte-li zájem si tuto tiskárnu zakoupit, vaše peněženka bude poté od 3 300 Kč chudší, nemyslím si ale, že by na úkor originálnosti byla cena nějak vysoká. Oslovili jsme vás prostřednictvím tohoto článku? Ano?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware