Tiskové zprávy

Apple v novém počítači MacBook Air

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple v novém počítači MacBook Air přichází se zcela novým pojetím notebooku. Společnost Apple představila zcela nový MacBook Air, první z nové generace notebooků, ve kterých budou mechanické pevné disky a optické jednotky nahrazeny internetovými službami a úložišti flash. Tyto notebooky nové generace jsou:

  • rychlejší – Solid State Flash uložiště jsou až dvakrát rychlejší než pevné disky,
  • spolehlivější – nehrozí poruchy pevných disků,
  • lehčí a menší – SSF uložiště jsou až o 90 procent menší a lehčí než pevné disky.

Nový MacBook Air, dostupný v 11palcovém a 13palcovém provedení s váhou od 1,06 kg, je nejlehčí a nejpřenosnější notebook Apple v historii. MacBook Air díky stejné technologii Solid State úložiště, jakou používá iPad, poskytuje okamžitou odezvu, výdrž na baterie až sedm hodin a výdrž v pohotovostním režimu až 30 dní.

„MacBook Air je první z nové generace notebooků, které nahrazují mechanické, rotující disky paměťmi flash,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Vzali jsme, co jsme se naučili na iPadu – Solid State úložiště, okamžité zapnutí, úžasnou výdrž v pohotovostním režimu, miniaturizaci a lehkou konstrukci – a vytvořili nový MacBook Air. Ten úžasně pohotovou odezvou a mobilitou zcela změní naše uvažování o noteboocích.“

Nový MacBook Air s přesným hliníkovým unibody krytem je v nejtenčím bodě silný pouze 0,3 cm a v nejsilnějším bodě 1,7 cm, 11palcový model váží jen 1,06 kg a 13palcový model 1,32 kg. Stejně jako iPad byl MacBook Air od základu navržen výlučně pro flash úložiště. Flash úložiště navržené společností Apple je o 90 procent menší a lehčí než konvenční pevný disk pro notebooky, což přispívá k mobilnímu, superlehkému designu počítače MacBook Air. Flash úložiště počítače MacBook Air také poskytuje rychlejší přístup k datům a větší spolehlivost než pevné disky, neboť neobsahuje žádné pohyblivé součástky.

Pohodlné psaní a produktivitu při práci zaručuje jak klávesnice plné velikosti, tak vyhlášený skleněný trackpad s technologií Multi-Touch – stejný, jímž jsou vybaveny počítače Apple MacBook Pro. Ten umožňuje plynule procházet webové stránky, projíždět fotky, měnit velikost a orientaci snímků. Zabudovaná FaceTime kamera, mikrofon a stereo reproduktory se dokonale hodí pro videohovory s přístroji iPhone 4, iPod touch a dalšími počítači Mac.

10mba fam fly

Flash úložiště v kombinaci s energeticky úspornými procesory Intel Core 2 Duo a grafikou NVIDIA GeForce 320M poskytují ideální kombinaci mobility, výdrže na baterie a výkonnosti. MacBook Air nabízí 11,6palcový nebo 13,3palcový displej s vysokým rozlišením a podsvícením LED a také Mini DisplayPort pro připojení k 27palcovému monitoru Apple LED Cinema Display, projektoru nebo HD televizi.

Ultrarychlé bezdrátové rozhraní WiFi 802.11n umožňuje stahovat hudbu a filmy z iTunes, zálohovat data pomocí Time Capsule a ukládat nebo sdílet soubory pomocí služby MobileMe? a iDisk. Pro připojení k bezdrátovým periferiím je MacBook Air vybaven rozhraním Bluetooth 2.1 + EDR, zatímco dva porty USB umožňují snadno synchronizovat a nabíjet iPad, iPhone nebo iPod a zároveň používat i jiné zařízení USB. 13palcový MacBook Air rovněž obsahuje slot pro SD karty.

Apple vyrábí nejzelenější notebooky na trhu a MacBook Air jako poslední notebook Mac získal status EPEAT Gold a splňuje požadavky specifikace Energy Star 5.0. Každý unibody kryt je vyroben z vysoce recyklovatelného hliníku a standardně dodávané, energeticky úsporné displeje s podsvícením LED neobsahují žádnou rtuť a jsou vyrobeny ze skla bez obsahu arzenu. Notebooky Mac neobsahují žádné bromované zpomalovače hoření, jejich interní součástky neobsahují PVC a celé počítače jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů.

Pomocí vyspělé chemie a technologie Adaptive Charging vytvořil Apple pro MacBook Air baterii, která na jediné nabití zajistí až sedm hodin bezdrátové produktivity a jejíž životnost je až 1 000 dobití. Výsledkem konstrukce zabudované baterie je méně odpadu. Poplatek za výměnu vyčerpaných baterií počítače MacBook Air zahrnuje nejen instalaci, ale také ekologicky zodpovědnou likvidaci staré baterie.

apple air

Každý Mac se dodává s nejvyspělejším operačním systémem na světě Mac OS X Snow Leopard a s inovativní sadou aplikací Apple iLife pro tvorbu a sdílení fotek, filmů a hudby. Snow Leopard staví na desetiletí inovací a obsahuje řadu funkcí pro přenosné počítače včetně ovládání Multi-Touch, vyspělé podpory bezdrátových sítí, snadného sdílení souborů, automatického zálohování dat a inteligentní správy napájení.

Nová sada iLife 11 obsahuje aplikaci iPhoto s úchvatnými celoobrazovkovými režimy pro procházení, úpravy a sdílení fotek. iMovie s výkonnými, snadno použitelnými nástroji, které umožňují udělat z domácích videí zábavné filmové trailery a GarageBand s novými možnostmi zdokonalování vaší hry a tvorby skvěle znějících skladeb. To vše nabídne nový MacBook Air.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy