Toshiba asi usnula na vavřínechAutor: 02/02/2012 0 797 shlédnutí

Jednička v inovacích, jak říká motto této firmy, vydala finanční výsledky třetího čtvrtletí roku 2011. Toshiba hlásí ke dni 31. 12. 2011 příjmy 18,5 miliardy dolarů, což je o 9 procent méně, než ve stejném období minulého roku. Přesto je však stále ve ztrátě, která ve třetím kvartálu činí 136 milionů dolarů, což není zanedbatelné číslo.

Japonci vykazují ztráty ve všech segmentech od televizí po notebooky. Je zvláštní, že Toshiba zaspala a zveřejnila výsledky teprve třetího kvartálu, i když už je čas na celoroční shrnutí.

V poslední době o přístrojích z dílny tohoto giganta nebylo moc slyšet, možná by neškodila větší rozšířenost a dostupnost přístrojů, které stále dosahují vysokých kvalit.

Snad se Toshiba zase vrátí na výsluní, protože její notebooky jsou velmi kvalitní a doufejme, že se i v naší malé republice potkáme s novými výrobky a logem této firmy. Zatím se nám ale některé vyhýbají. Toshiba vyrábí smartphony a tablety, jenž se na náš trh jen tak nedostanou. A možná ani nezavadí o evropský trh.

Nechci Japonce jakkoliv kritizovat, ale možná by jim prospělo více se držet svého motta „Leading Inovation„.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!