HardwareZe světa IT

HDD STOR.E ART4 od Toshiby

Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH představila nové externí pevné disky STOR.E ART4 s technologií SuperSpeed USB (USB 3.0) umožňující velmi rychlé přenášení dat o rychlosti až 5 gigabitů za sekundu.

Externí pevné disky se štíhlým designem budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během prvního čtvrtletí 2011.

Toshiba podporuje rozvoj trhu s USB 3.0

„Rozhraní USB 3.0 se na počítačových trzích budoucnosti stane standardní výbavou. Společnost Toshiba tento trend předjímá a představuje nejen nové pevné disky, ale také notebooky vybavené technologií pro rychlý přenos dat SuperSpeed USB,“ řekl Marco Perino, generální ředitel marketingu pro EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba. Vzhledem ke skutečnosti, že uživatelé ve stále větší míře ukládají velké soubory, jako například videa, hudební skladby a fotografie, požadují i rychlé propojení mezi médiem pro zálohování a počítačem. Rozhraní USB 3.0 nabízí rychlost přenosu dat až 5 gigabitů ta sekundu. Je zpětně kompatibilní s běžně rozšířeným standardem USB 2.0, takže je zaručeno, že disky STOR.E ART4 bude možné používat i na počítačích, které podporují pouze rozhraní USB 2.0.

STOR.E ART4

Nástroj pro zálohování a zabezpečení dat

Externí disky STOR.E ART 4 obsahují předinstalovaný zálohovací nástroj NTI Backup Now EZTM, který umožňuje jednoduché nastavení pravidelného zálohování dat. Program poskytuje kompletní správu nastavení zálohování, včetně možnosti zálohovat pouze vybrané adresáře nebo jen některé typy souborů, a provádět zálohu systému. Kromě toho nabízí také ochranu heslem s 256bitovým šifrovacím algoritmem pro zamezení neoprávněného přístupu k důvěrným datům.

Design dává ukládání dat osobní dotek

Externí pevné disky STOR.E ART4 jsou k dispozici ve výběru tří modelů s rudě, modře a bíle zbarvenými grafickými motivy na černém provedení krytu s vysokým leskem a zákazníci tak mají možnost vyjádřit svůj osobní styl. Kapacita disků je až 1 TB. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti méně než 190 g, pogumovaným hranám, napájení přes USB rozhraní a vestavěnému čidlu otřesů, které chrání data uložená na disku v případě náhodného pádu nebo nárazu, jsou disky STOR.E ART4 ideálním řešením pro mobilní použití. Jsou však vhodné i pro stabilní použití jako velmi praktické příslušenství ke stolnímu počítači.

O společnosti Toshiba

Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 730 společností s 204 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 75 miliard USD.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Mají moc hezký design, USB 3.0 se mi taky líbí. Toshiba rozhodně umí zapůsobit, tak proč jí nezkusit.

  2. Toshiba ujde, není to žádnej klump. Navíc na každej produkt dostaneš záruku dva a více let, takže se nemusíš bát. Jde jen o to, kolik tě bude stát vyreklamování. 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware