Novinky ze světa IT >

Robotický vysavač Toshiba Sumabo

O robotickém vysavači jsme tu ještě nepsali, ale jak se říká, vše je jednou poprvé. Pokud tedy hledáte nového miláčka do své rodiny, zbystřete. Robotický vakuový vysavač se jmenuje Sumabo a začne ho vyrábět společnost Toshiba.

Robotický vysavač Toshiba Smarbo.

Úklidový robot je ovládaný kvalitní řídící jednotkou, která stroji dopřává nadstandardně inteligentní funkce. Je schopen najít cestu zpět k nabíječce, když je baterie téměř vybitá. A co hlavně, pokud odcestuje od rozdělané práce, sám se na místo vrátí a začne tam, kde skončil. Robot také vlastní infračervený senzor, který brání nárazu do nábytku či do jakékoliv jiné překážky v čištěném prostoru.

Toshiba Sumabo je vyráběna v rozměrech 355 x 93 mm, váží 3.7 kilogramu a při nabíjení ze sítě spotřebuje až 40 Watt. Elektrická energie se uloží do NiMH akumulátoru, která propůjčí robotovi až 90ti minutový úklidový provoz při době nabíjení 120 minut. Robot bude na prodej koncem roku za přibližně 70 000 jenů, což dělá po přepočtu 16 700 Kč.

Máte doma takového pomocníka a jste s ním spokojeni? Nebo jsou pro vás takovéto výrobky jen drahým a nedostupným luxusem? Rozhodně se o zkušenosti podělte do komentářů níže a nebo pomocí lišty ke sdílení dejte vědět o této novince také svým kamarádům či známým. Děkujeme.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT >