Ze světa IT

Herní monstrum Toshiba Qosmio X875

Japonský výrobce notebooků, kamer, televizí a smartphonů přinesl na trh nový herní notebook. V tomto článku se budeme věnovat Toshibě a její herní řadě notebooků Qosmio.

Novinka si říká Toshiba Qosmio X875, je nástupcem loňského modelu Qosmio X775.

toshiba qosmio

Úhlopříčka jejího displeje, jak bývá u herních monster zvykem, se šplhá k osmnácti palcům. Tam však nedospěje, zastavila se na velikosti 17,3 palce, což je o i přes to dobrá velikost. Nabídne rozlišení 1600 na 900 zobrazovacích bodů. Ve verzi 3D je rozlišení Full HD tudíž 1600 na 1080 pixelů.

Co se týče výpočetního a herního výkonu není se opravdu čeho obávat. Toshiba si pro tento notebook připravila procesory Intel Core, všechny na architektuře Ivy Bridge. Monstrózní grafická karta v podobě nVidie GTX 670m se třemi gigabajty paměti postačí každému hráči, který stojí o mobilitu.

Operační paměť také nebude žádný prcek, nabídne čtyři paměťové sloty, do kterých bude možné napěchovat až 16 gigabajtů.

O brilantní zvuk při hraní se postará reprosoustava značky Harman Kardon, jež disponuje opravdu kvalitní reprodukcí. Společnost snížila tloušťku přístroje o 25 procent, s ní šla dolů i hmotnost. Designově není až tolik nápadná, jako její příbuzné, nadšeného hráče ale neurazí.

Na trh se dostane 24. června a začíná na ceně 25 000 korun, za nejvybavenější verzi dáte o 23 000 více.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT