Tiskové zprávy

Transformer 3 Pro T303 je výkonný tenký notebook typu 2v1

asus logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Asus

Asus začal v Česku prodávat Transformer 3 Pro T303, univerzální notebook typu 2 v 1 s odnímatelným 12,6palcovým displejem, který je určen náročným kreativním profesionálům. Transformer 3 Pro je prvním modelem v řadě Transformer vybaveným tenkou magnetickou klávesnicí ASUS Transformer Cover Keyboard s velkým touchpadem, který je přizpůsoben specifickým gestům Windows.

Transformer 3 Pro disponuje i stojánkem s plynulým polohováním, který podpírá displej v jakémkoli úhlu až do 170°. Tenké tělo ze slitiny hořčíku a hliníku skrývá výkonné procesory Intel Core i5/i7, až 8 GB operační paměti a rychlé SSD disky s kapacitou až 512 GB.

Výhodou novinky je vedle snadné kombinace práce na tabletu a notebooku také možnost připojení různých doplňků. S nimi nabídne Transformer 3 Pro ještě lepší funkčnost a výkon – audio systém ASUS Audio Pod prostorový zvuk 5.1; ASUS Universal Dock dokovací stanici pro připojení externích zařízení a stylus ASUS Pen 1024 úrovní přítlaku při kreativní práci. Transformer 3 Pro se v České republice prodává za cenu od 29 990 Kč s DPH.

t303ua_titanium-grey
Transformer 3 Pro T303 je výkonný tenký notebook typu 2v1

Nejuniverzálnější PC na světě

ASUS Transformer 3 Pro, nejnovější model z řady konvertibilních zařízení ASUS Transformer, je výkonný notebook typu 2 v 1 s odnímatelným 12,6palcovým displejem. Jeho tělo je vyrobeno z pevné slitiny hořčíku a hliníku, který umožnuje lehký a tenký design, který je zároveň robustní. Použitý materiál je natolik pevný, aby odolal každodennímu používání, škrábancům a odřeninám. Prémiový povrch zařízení pěkně vynikne díky jemnému pískování při výrobě. 

Transformer 3 Pro je vybaven šestou generací procesorů Intel Core i5/i7, vysokorychlostní operační pamětí a rychlým diskem PCI Express (PCIe) x4 SSD s kapacitou až 512 GB. Tiché chlazení špičkového procesoru zajišťuje chladič ThermoMaster Pro, což je 0,5 mm tenký modul tvořený odpařovací komorou plněnou kapalinou a 3 mm tenký chladící větrák s keramickým ložiskem, jehož úkolem je odvádět horký vzduch.

12,6“ displej typu IPS nabízí široké pozorovací úhly, velmi jemné 3K rozlišení (2880×1920 bodů) a věrné barevné podání. Lesklý displej obsahuje obrazovou technologii ASUS TruVivid direct-bonding pro minimalizaci odrazu obrazu a ASUS Tru2Life Video je zárukou jasnějšího a ostřejšího obrazu. ASUS Splendid reprodukuje živé a přesné barvy při přehrávání videa. A konečně, technologie Eye Care snižuje škodlivé záření modrého světla na minimum a tím chrání oči uživatele. 

Zvukový přednes obstarává stereo audio systém ASUS SonicMaster Premium, který byl vyvinut ve spolupráci s audio experty studia Harman Kardon. Výkonné přední reproduktory s inteligentními zesilovači využívají softwarový algoritmus, který zesiluje úrovně hlasitosti o 350 % v porovnání s reproduktory srovnatelných velikostí a běžnými zesilovači. To vše při zachování minimálních úrovní ruchu.

Praktický pracant, který pobaví

Konstrukce modelu Transformer 3 Pro byla navržena s ohledem na co nejjednodušší přenosnost a mobilitu. Zařízení má proto profil tenký pouhých 8,35 mm a hmotnost 790 g. Součástí balení je také velmi tenká klávesnice ASUS Transformer Cover Keyboard, která se k počítači připojuje magneticky, což uživatelům dovoluje hladký přechod z režimu tabletu do režimu klasického notebooku a naopak. Díky decentnímu podsvícení jsou klávesy viditelné v jakémkoli prostředí. Klávesnice má zdvih 1,4 mm, který je vyšší než u řady tenkých mobilních klávesnic a píše se na ní stejně pohodlně jako na notebooku.

Velký přesný touchpad krytý sklem usnadňuje ovládání a podporuje i funkce intuitivních multidotykových gest systému Windows. V šířce celé zadní strany zařízení se nachází vestavěný stojánek s plynule nastavitelnou podpěrou až do úhlu 155°, což umožňuje polohování tabletu, v krajní poloze až do téměř horizontální pozice – 170 stupňů. Podpěra stojánku svírá s produktem 155°, což umožní umístit tablet do téměř horizontální pozice – 170°.

Součástí balení je také ASUS Pen. Jde o přesný aktivní stylus, který dokáže rozpoznat až 1024 úrovní přítlaku a odhalí každou nuanci pohybu. Uživatelům umožňuje přesně ukazovat, psát nebo kreslit s pocitem přirozeného psaní. ASUS Pen je kompatibilní s mnoha softwarovými aplikacemi od psaní poznámek v Microsoft OneNote až po profesionální nástroje, jako je SketchBook určené pro digitální umělce, ilustrátory a designéry.

Volitelné příslušenství ASUS Audio Pod je audio systém se čtyřmi výkonnými reproduktory s 5.1 kanálovým prostorovým zvukem. Připojuje se k Transformeru 3 Pro přes bezdrátovou technologii Bluetooth či klasický USB kabel. Představuje šikovného společníka na cestách při sledování filmů či poslechu hudby. ASUS Universal Dock je také dostupný jen volitelně. Jedná se o lehkou dokovací stanici, která se připojuje k Transformer 3 Pro pomocí USB 3.1 typu C. Kromě plnohodnotného portu HDMI, dvou USB 3.0 typu A a jednoho USB typu C, je doplněna také porty VGA, RJ45 LAN a čtečkou SD karet.

USB 3.1 typu C s podporou rychlého rozhraní Thunderbolt 3

ASUS Transformer 3 Pro nabízí výkonné porty, včetně USB 3.0 typu A, plnohodnotného konektoru HDMI pro připojení externího monitoru nebo čtečku micro SD karet. Vybaven je i moderním konektorem USB typu C s podporou technologie Thunderbolt 3. Tato výbava umožnuje zařízením s USB 3.1 druhé generace přenosovou rychlost dat až 10 Gb/s, což je dvojnásobek rychlosti USB 3.0. Zároveň poskytuje rychlost až 40 Gb/s při použití technologie Thunderbolt 3.

Port USB typu C navíc podporuje výstup pro displeje ve 4K UHD rozlišení. Díky technologii rychlého nabíjení v kombinaci s lithiovo-polymerovou baterií lze přístroj nabít na 60 % již za 50 minut.

Podpora Windows Hello a Cortany s hlasovým ovládáním

Transformer 3 Pro je vybaven 13-megapixelovou zadní kamerou a přední infračervenou kamerou podporující biometrické přihlášení uživatele pomocí Windows Hello. Přední kamera rozpozná obličej uživatele a okamžitě a bezpečně jej přihlásí. Cortana s hlasovým ovládáním je osobní digitální asistent, který přijímá hlasové povely. Mikrofon zařízení Transformer 3 Pro potlačuje zvukový šum na pozadí, takže hlasové povely jsou spolehlivě zachyceny z jakéhokoli směru.

Zdroj: Tisková zpráva

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy