Tiskové zprávy

Trezor přidává Ethereum staking do Trezor Suite

Trezor 3 safe logo
Foto: trezor.io, Tag: Trezor Safe 3

Společnost Trezor, stojící za hardwarovými kryptoměnovými peněženkami, přidala do své aplikace Trezor Suite takzvaný „staking“ etherea. Nová funkce tak umožňuje držitelům etherea (ETH) bezpečnou cestou získávat průběžné odměny, pokud se rozhodnou drženou kryptoměnu uzamknout.

Odměnu získají už při stakingu minimálně 0,1 ETH ve své peněžence Trezor. ETH staking v Trezoru je umožněn díky integraci se staking-as-a-service platformou Everstake. Staking přišel s novou aktualizací Trezor Suite 16. května, odkdy si uživatelé mohou vybrat různé možnosti stakingu na svém ETH účtu a také stanovit, kolik ze svých ETH chtějí uzamknout.

Staking je způsob, jak mohou jednotlivci přispět k bezpečnosti

Ethereum staking je způsob, jak mohou jednotlivci přispět k bezpečnosti a funkčnosti blockchainu etherea a zároveň získávat odměny. Na rozdíl od těžby bitcoinů (proof-of-work), která vyžaduje specializovaný hardware, staking zahrnuje držení určitého množství ETH a jeho uzamčení pro podporu síťových operací. Staking také pomáhá udržovat hladký a bezpečný provoz sítě Ethereum tím, že decentralizuje ověřování transakcí. 

Během období stakingu je ETH uživatele uzamčeno a nelze s ním nakládat. Proces znovuuvolnění etherea zpravidla trvá několik dní. Po jeho uplynutí si uživatelé mohou okamžitě nárokovat své ETH. Nashromážděné odměny se automaticky přičtou k uzamčenému množství kryptoměny, takže získané ETH se využívá pro další staking. Výsledkem je násobení zisků pro uživatele v čase.

Pro všechny kryptopeněženky Trezor

Nová funkce stakingu funguje pro všechny kryptopeněženky Trezor – Model T, Model One a nedávno uvedený Trezor Safe 3. Uživatelé tak na jednom místě mohou bezpečně nakupovat, prodávat, vyměňovat a nyní i stakovat. 

„Posláním Trezoru je poskytovat službu, která je uživatelsky jednoduchá, bezpečná a umožňuje dosáhnout opravdové finanční nezávislosti,“ vysvětluje Matěj Žák, CEO Trezoru. „Začleněním stakingu do Trezor Suite může nyní naše silná komunita uživatelů a držitelů ETH pasivně získávat odměny v prostředí Trezoru a zároveň si zachovat plnou kontrolu nad svými kryptoaktivy,“ dodává.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy