Ze světa IT

Trh s kryptoměnami znejistěl. Ceny padají na své dno

sipka dolu freebit

FED nakupuje aktiva v rozsahu 1,5 mld USD. Česká republika oznámila nouzový stav. Kryptoměny padají na své dno. Padají i akcie AMD i dalších technologických firem.

Trh s kryptoměnami, ale i jiné trhy a aktivity ve finančnictví zažívají strmý pád. Bitcoin padl na hranici 90 000 Kč za jednu jednotku, Litecoin padá na 800 Kč. Vše se odehrálo po příchodu černé labutě – tedy neočekávané události na trhu s kryptoměnami a finančním trhu. Strmý propad na všech akciových trzích se odehrál po celém světě.

kryptomeny logo
Trh s kryptoměnami znejistěl. #kryptoměna

Koronavirus této skutečnosti dodal ještě větší paniku a výprodeje na akciových trzích nabírají červená čísla.

BitMEX s problémy

Největší bitcoinová burza BitMEX měla ve středu problémy s konektivitou a obsluhou svého systému. Aktuální data hovoří o výpadku na 25 minut, za kterých se měli vlastníci směnárny pokusit o manipulaci trhu. To se nepotvrdilo a oficiální prohlášení nasvědčuje na problémy s vyšším trafficem kvůli pádu ceny.

Burza zaznamenala hodně likvidací svého portfolia a to vyvolalo domněnku toho, že se jedná o umělé snížení tržní hodnoty. Pád kurzu BTC tak částečně můžeme připsat i zde.

Zlato a další komodity

K 12.3. se zlato šplhalo k ceně 1225 Kč za gram, aktuálně se zlato prodává za 1190 Kč za gram. Cena zlata se svezla s krachem ceny ropy a dalších komodit. Dlouhodobé investice do zlata dávají smysl, ač se může zdát, že se jedná také o částečně rizikovou komoditu na kratší investice. Zlato dlouhodobě dává smysl a investice do něj se vyplatí.

Volatilita kryptoměn může do budoucna nahrávat zlatu nebo dalším komoditám. Do budoucna se může stát, že bude obchod se zlatem pozastaven.

Doporučeno pro vás »

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT