Ze světa IT

Trh s kryptoměnami znejistěl. Ceny padají na své dno

sipka dolu freebit

FED nakupuje aktiva v rozsahu 1,5 mld USD. Česká republika oznámila nouzový stav. Kryptoměny padají na své dno. Padají i akcie AMD i dalších technologických firem.

Trh s kryptoměnami, ale i jiné trhy a aktivity ve finančnictví zažívají strmý pád. Bitcoin padl na hranici 90 000 Kč za jednu jednotku, Litecoin padá na 800 Kč. Vše se odehrálo po příchodu černé labutě – tedy neočekávané události na trhu s kryptoměnami a finančním trhu. Strmý propad na všech akciových trzích se odehrál po celém světě.

kryptomeny logo
Trh s kryptoměnami znejistěl. #kryptoměna

Koronavirus této skutečnosti dodal ještě větší paniku a výprodeje na akciových trzích nabírají červená čísla.

BitMEX s problémy

Největší bitcoinová burza BitMEX měla ve středu problémy s konektivitou a obsluhou svého systému. Aktuální data hovoří o výpadku na 25 minut, za kterých se měli vlastníci směnárny pokusit o manipulaci trhu. To se nepotvrdilo a oficiální prohlášení nasvědčuje na problémy s vyšším trafficem kvůli pádu ceny.

Burza zaznamenala hodně likvidací svého portfolia a to vyvolalo domněnku toho, že se jedná o umělé snížení tržní hodnoty. Pád kurzu BTC tak částečně můžeme připsat i zde.

Zlato a další komodity

K 12.3. se zlato šplhalo k ceně 1225 Kč za gram, aktuálně se zlato prodává za 1190 Kč za gram. Cena zlata se svezla s krachem ceny ropy a dalších komodit. Dlouhodobé investice do zlata dávají smysl, ač se může zdát, že se jedná také o částečně rizikovou komoditu na kratší investice. Zlato dlouhodobě dává smysl a investice do něj se vyplatí.

Volatilita kryptoměn může do budoucna nahrávat zlatu nebo dalším komoditám. Do budoucna se může stát, že bude obchod se zlatem pozastaven.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT