Ze světa IT

Nový Transformers se jmenují Chi

ASUS Transformer Book T100 Chi e1429190687950
10,1'' s FullHD rozlišením

Na začátku roku se Asus vytasil s trojicí zbrusu nových 2v1 zařízení. Jmenují se Asus Transformer Book Chi a jak už název napovídá, jedná se o tablety, které můžete jednoduchým spojením s dokovací klávesnicí předělat na notebook. Především nejvyšší model je samotným Asusem srovnáván s MacBookem Air a to přesto, že se jedná o jiný typ zařízení. Uspěje na nasyceném trhu?

Jednotlivé modely jsou odstupňované jak výkonností, tak i cenou. Vybrat by se tedy měl každý. Dva nižší kousky budou od Microsoftu vybaveny ročním předplatným Office 356. Top model je bohužel z této nabídky Microsoftu vyloučen vzhledem k velikosti displeje, která překračuje stanovená kritéria. Pojďme se podívat na nové Transformery, jsou tím, za co je považujeme?

ASUS-TransformerBook-Chi-tihle

Asus Transformer Book T300 Chi – Začneme tím nejlepším. Model T300 srovnávaný s MacBookem Air je tablet s obrazovkou 12,5“, která bude dostupná ve dvou různých provedeních. Pokaždé se bude jednat o IPS panel, avšak máte na výběr mezi FullHD a QHD (2560×1440) rozlišením. Uvnitř se nachází procesor Intel Core M, u kterého opět máte na výběr, ze dvou verzí (5Y71 1,2 GHz nebo 5Y10 0,8 GHz). Operační paměť se zastavila na hodnotě 4 GB, respektive 8 GB, i zde máte možnost volby. Stejně tomu je i s osazeným SSD s kapacitou 64 GB, či 128 GB. Počítejte s výdrží kolem 8 hodin.

Spojení tabletu s bezdrátovou klávesnicí je zajištěno magnety, avšak nenachází se zde žádný napájecí konektor. Pokud tedy budete potřebovat klávesnici z tabletu dobít, musíte použít přibalený kabel. Nepříliš elegantní řešení, ale musíme se s tím smířit. Včetně klávesnice má celé zařízení tloušťku 1,65 cm, poráží tedy MacBook Air s jeho 1,7 cm. Taková hodnota už je velice působivá, celková tloušťka je tedy velikým plusem tohoto zařízení. Samotný tablet pak váží 720 g a s klávesnicí se dostaneme na 1420 g, což je stále velice příjemná hodnota.

Asus Transformer Book T100 Chi – O patro níž v hierarchii se nachází model T100, který Asus osadil opět IPS panelem, tentokrát o velikosti 10,1“ s rozlišením FullHD. Opět máme možnost volby, mezi kombinací pamětí 1 GB/64 GB a 2 GB/128 GB. Pokud budete volit slabší variantu, musíte počítat se značným omezením v oblasti výkonu. To bude dáno i slabším použitým procesorem. Asus zvolil Intel Atom s frekvencí 1,46 GHz. Díky poměrně úspornému procesoru a menšímu displeji to T100 s výdrží dotáhne až na 10 hodin. Za zmínku rozhodně stojí, že z celé trojice je samotný tablet T100 nejtenčí (7,2 mm). Oproti většímu bráškovi nabízí tento model i zadní kameru s rozlišením 5 Mpx.

Asus Transformer Book T90 Chi – Nejmenší Chi s označením T90 je také nejlehčím kouskem z celé rodiny a to s vahou 750 g. Displej je stále IPS, ale klesla jak velikost (8,9“), tak rozlišení (1280 x 800). Výkon zajišťuje Intel Atom Z3775 taktovaný na frekvenci 1,46 GHz. Operační paměť buď 1 GB, nebo máte možnost si připlatit a navýšit jí na 2 GB. Podobně je tomu i s vnitřní pamětí (32/64 GB). Menší displej si vyžádal kompromisy i na straně klávesnice. Ta nejenom, že trpí více stísněnými klávesami, ale naprosto postrádá touchpad. I nejmenší model je vybaven foťákem s rozlišením 5 MPx.

Asus má s výrobou zařízení tohoto typu bohaté zkušenosti, což se zde ukazuje. Tablety jsou dobře zpracovány a vyrobeny. Nabízí se varianta téměř pro každého, ať pro toho, kdo potřebuje výkon, či pro člověka, který hledá malé zařízení a chce k němu klávesnici. Model T100 se jeví jako zlatá střední cesta a ideální volba, pokud si připlatíte za větší operační paměť.

Který model by vám vyhovoval nejvíce, případně který jste si zakoupili? Napište nám do komentářů váš názor, nebo osobní zkušenost. Máte rádi produkty společnosti Asus? Děkujeme za feedback!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT