Mobilní telefonyZe světa IT

iPhone SE: Trpasličí iPhone se kapku opozdí

apple event cook announces iphone

Celý svět se tetelí blahem a netrpělivě očekává inovovanou verzi iPhonu, která se zařadí do skupiny telefonů nesoucích přízviska Mini či Compact. Nový, menší iPhone měl být představen na tiskové konferenci, která byla plánovaná na 15. března. Internetem se začala šířit zvěst, že konference se přesouvá na 21. března. To ovšem neznamená, že vše nemůže být ve výsledku úplně jinak.

Fakt, že hlavním tématem tiskovky bude malý iPhone, ale zůstává nezměněn. Co dalšího víme, je název. Původní označení iPhone 5 SE se mění na iPhone SE, asi jako small edition. Už nyní je ale jisté, že úspěch 4 palcové verze iPhone je zaručený. Poptávka po telefonech s menší úhlopříčkou stále je a možná se, spolu se zvyšujícími úhlopříčkami novinek, zvyšuje.

Smartphone Apple iPhone 5 SE zlaty

Trpasličí iPhone se kapku opozdí, bude to iPhone SE?

Zrekapitulujme si možné vybavení, které verze SE nabídne. Telefon by měl být na stejné platformě jako je iPhone 6s. Osazen by tedy měl být procesorem A9, disponovat NFC (Apple Pay), WiFi, LTE, Bluetooth a TouchID. Novinka by měla být dostupná ve dvou verzích (16 GB a 64 GB). Co určitě každý přivítá s nadšením je o „chloupek“ vyšší kapacita baterie. Ta sice v reálném nasazení přidá pár minut, ale i to se počítá. O co budou uživatelé ochuzení je funkce 3D Touch.

Mimo iPhone SE by měl být představen také 9,7palcový iPad a nové doplňky, resp. řemínky pro iWatch. Ale také samozřejmě nový telefon iPhone 7.

Představení modelu SE by mělo mít také pozitivní vliv na cenovou hladinu. Podle všech odhadů by se cena staršího modelu 5s mohla snížit až o 50%, což by v našich podmínkách znamenalo cenu okolo 8.000 Kč. Mohlo by se tak otevřít takové filozofické okénko, ve kterém se lze zamýšlet nad mnoha aspekty. Je známo, že prodeje Applu v poslední době klesly.

Pokud Apple přijde na trh s modelem SE, který bude mít cenu nastavenou níže, může dojít k situaci, kdy se sníží ceny i ostatních modelů. Reálná je i situace, že iPhony lehce ztratí na puncu exkluzivního výrobku, který patří do ruky jen majetným. Jsou to ale pouze dohady a realitu ukáží až následující měsíce.

Jak se těšíte na nový, menší iPhone SE? Co si myslíte o zmenšených verzích smartphonů?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony