Tiskové zprávy

TZ: Lumia 1020 s 41 MPx čipem

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

Dnešním dnem, s příchodem modelu Nokia Lumia 1020 – specifikace a první report zde, který se chlubí druhou generací 41megapixelového senzoru, Nokia nastavila novou laťku v oblasti fotografování s chytrými telefony. Nokia 1020 přichází jako jediný telefon na trhu s novou verzí zoomu, která umožňuje lidem objevit více detailů, než kolik mohou vidět na vlastní oči.

S inovativní technologií Nokia PureView zahrnující optickou stabilizaci obrazu je telefon schopný přinášet jedny z nejostřejších snímků, které je možné pořídit digitálním fotoaparátem. Toho je dosaženo kombinací špičkového hardwaru a nové aplikace nazvané Nokia Pro Camera, která umožňuje komukoliv vytvářet profesionální snímky. Zoom lze použít jak před, tak po pořízení snímku. To uživatelům umožňuje objevit a následně znovuobjevit osobní příběhy, které každý snímek může vyprávět.

Nokia Lumia 1020

Díky přehlednému uživatelskému rozhraní, které vizuálně demonstruje, jak jednotlivá nastavení ovlivní finální snímek nebo video, je s Nokia Pro Camera pořizování, editace a sdílení fotografií i videí výrazně srozumitelnější a také snazší než kdy dřív. S využitím nové funkce nazvané dual capture umožňuje Nokia Lumia 1020 pořídit snímek s vysokým 38megapixelovým rozlišením, pro zajištění rozsáhlých možností při dodatečné editaci, a zároveň vytvořit 5megapixelový obrázek, který lze snadno sdílet na sociálních sítí s využitím nativních funkcí systému Windows Phone 8.

41megapixelový senzor Nokia Lumia 1020 disponuje špičkovou optikou ZEISS se šesti fyzickými čočkami a optickou stabilizací obrazu, která umožňuje pořizovat ostré snímky i za špatných světelných podmínek, a zároveň umožňuje pořizovat nerozmazané videozáznamy. Ty díky technologii Nokia Rich Recording mohou obsahovat stereo zvuk s až šestkrát vyšší úrovní hlasitosti než běžné mikrofony chytrých telefonů a věrně tak zachytit i ty nejhlasitější koncerty.

Nokia Lumia 1020 zadni

„Chceme vzít lidi na úžasnou cestu, která vede od pouhého pořizování fotografií směrem k zaznamenávání a sdílení jejich životů,“ řekl Stephen Elop, prezident a CEO společnosti Nokia. „Nokia Lumia 1020 dává fotografiím nový rozměr a ještě více posiluje vedoucí pozici společnosti Nokia v oblasti pořizování fotografií.“

Nokia také uvolnila nový software development kit (SDK) pro fotoaparát, který vývojářům otevírá klíčové obrazové editační funkce Nokia Lumia 1020. SDK je již dostupné na adrese http://developer.nokia.com a řada vývojářů, včetně například Vyclone, Yelp a CNN už tyto funkce integruje do budoucích verzí svých aplikací.

Společnost Hipstamatic představila aplikaci Oggl PRO dostupnou exkluzivně pro Nokia Lumia 1020, která nabídne její kreativní komunitě ty nejpokročilejší ovládací prvky pro fotoaparát chytrého telefonu. Navíc bylo oznámeno, že populární aplikace Path a Flipboard budou brzy dostupné také pro Windows Phone. Nokia dnes také představila Nokia Camera Grip, který přináší další profesionální funkce i delší výdrž baterií.

Jedná se o přídavné příslušenství, které doplňuje ostatní funkce obvykle dostupné pro samostatné fotoaparáty jako je vestavěný xenonový blesk či mechanická závěrka. Nokia Camera Grip disponuje také konektorem pro nasazení na stativ. Na trhu se objeví během tohoto měsíce za předpokládanou prodejní cenu 79 USD.

Camera Grip pro Lumii 1020

Windows Phone jsou díky své osobní povaze perfektní platformou pro Nokia Lumia 1020. Umožňují okamžitě zobrazovat pořízené fotografie na domovské obrazovce v dlaždici Obrázky, rychle je sdílet na sociálních sítích a s využitím SkyDrive je také snadno zpřístupnit z celé řady zařízení. Díky dedikovanému tlačítku pro spuštění fotoaparátu jsou Windows Phone systémem, který už od počátku myslí na komfortní pořizování fotografií.

Aby mohli lidé vidět, co se nachází v jejich okolí a mohli tak objevovat nová místa, která si mohou vyfotografovat, přináší HERE Mapy novou funkci LiveSight. Nokia Lumia 1020 také přináší bezplatnou službu pro streamování hudby bez reklam Nokia Hudba. Nokia Lumia 1020 se začne nejprve prodávat exkluzivně v síti AT&T v USA.

Prodej bude zahájen 26. července s cenou 299,99 USD s dvouletou smlouvou. Následně během tohoto čtvrtletí Nokia Lumia 1020 dorazí do Číny a na klíčové evropské trhy. Nokia také plánuje ve spolupráci s operátorem Telefónica dodávat na vybrané evropské a latinskoamerické trhy exkluzivní verzi tohoto telefonu. Nokia Lumia 1020 bude k dispozici ve žluté, bílé a černé.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy