Kryptoměny

Ukrajina přijímá dary v Bitcoinech, Ethereu a USDT

bitcoin-na-stole
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Během prvního týdne rusko-ukrajinské války oslovila ukrajinská vláda na Twitteru kryptografickou komunitu, aby získala finanční prostředky na podporu svých civilistů a vojáků. Ukrajina nyní začala přijímat jako dary bitcoiny (BTC), ethereum (ETH) a tether (USDT).

Ukrajina požádala o pomoc řadu mezinárodních organizací

Uprostřed vojenských hrozeb procházející zemí požádala ukrajinská vláda o pomoc řadu mezinárodních organizací. Vzhledem k tomu, že čas je však zásadní, rozšířil oficiální účet Ukrajiny na Twitteru svou výzvu o pomoc na Crypto Twitter.

Ukrajina přijímá dary v Bitcoinech, Ethereu a USDT
Ukrajina přijímá dary v Bitcoinech, Ethereu a USDT

Místopředseda ukrajinské vlády Mychajlo Fjodorov navíc sdílel tři adresy kryptopeněženek a vyzval kryptokomunitu, aby přispěla a pomohla Ukrajině v boji proti ruským vojskům. Zatímco adresy BTC a ETH zůstávají stejné, Fedorovova adresa peněženky USDT je založena na TRC20 (liší se od adresy sdílené oficiálním ukrajinským Twitterem).

Významní podnikatelé v oblasti kryptoměn, včetně spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina, měli zpočátku podezření, že účty žádající o kryptoměnové dary byly hacknuty. Americký diplomat Tomicah Tillemann však později potvrdil jejich legitimitu od ukrajinského velvyslance Olexandra Scherby.

Ukrajinští uprchlíci z řad civilistů hlásí ztrátu přístupu ke svým úsporám a kreditním kartám. Organizace spojených národů (OSN) oznámila, že k 26. únoru bylo z Ukrajiny vysídleno více než 150 000 lidí.

UkraineDAO v čele s Naďou Tolokonnikovou z Pussy Riot

Zatímco panovaly nejasnosti ohledně zamýšleného využití krypto-dotací, Buterin se podělil o další iniciativu decentralizované autonomní organizace (DAO), která se zaměřuje výhradně na ukrajinské občany.

UkraineDAO v čele s Naďou Tolokonnikovou z Pussy Riot zahájila vydáním nezáměnného žetonu ukrajinské vlajky v hodnotě 1/1 s cílem získat finanční prostředky pro ukrajinské civilní organizace na pomoc lidem trpícím válkou, kterou zahájil Putin.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny