Ze světa IT

Hliníkový ultrabook od HP překvapí

Společnost, která stála u zrodu elektroniky vůbec, přináší na prodejní pulty další ze svých produktů. HP Envy Spectre XT.

Ve stručnosti se jedná o 13,3 palcový hliníkový ultrabook, který je vybaven třetí generací procesorů Intel Core a v těle ukrývá 128 gigabajtový SSD disk.

HP Envy SpectreXT

V Šanghaji na Global Influencer Summitu 2012 jsme se dozvěděli, že bude k ultrabooku dostupný také speciální akupack, který elektronice dopřeje až 100 % výdrže navrch.

Ještě se vrátíme ke křemíkovému čipu, jež nebude patřit mezi brzdy provozu a taktéž skrývá integrovaný grafický čip Intel HD Graphics 4000. Přesněji se bude jednat o procesor Core i7-3667U taktovaný na 2.5 GHz, s Turbo Boostem nebude problém překročit hodnotu třech gigahertzů.

Jako každý kvalitnější mobilní produkt nabídne také konektivitu, bez které by se rozhodně neobešel. Gigabytový Ethernet, USB 3.0, HDMI a WiFi.

hp envy spectre xt ultrabook

A co se zvuku týče? Jistě, že již tušíte. Toto luxusně vybavené dělo jest obdařeno technologií Beats Audio.

V pase se tělo modelu Spectre XT vešlo do 14,5 milimetru s váhou 1,39 kilogramu. Jako bonus od výrobce dostanete aplikace Adobe Photoshop Elements 10, Adobe Premiere Elements 10 na jeden rok a na dva roky plnohodnotný Norton Internet Security a Intel Identity Protection.

Jeho baterie je předurčena pro 8 hodin provozu, což je na tyto stylovky poměrně dost. Na českém trhu bude dostupný od června letošního roku za cenu 30 000 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT