Mobilní telefony

Únik podrobností o vylepšení fotoaparátů na Google Pixel 8

google pixel
Foto: google.com, Tag: Google

Google Pixel 7 a jeho sourozenec Pro patří k nejlepším telefonům s fotoaparátem, které si dnes můžete koupit. Pro rok 2023 společnost pracuje na řadě Google Pixel 8 s podstatným vylepšením fotoaparátu. Ačkoli do oficiálního uvedení telefonů na trh zbývá ještě několik měsíců, nový únik informací obsáhle popsal specifikace a funkce fotoaparátu Pixelů 2023.

50Mpx snímač ISOCELL GN1 pro primární fotoaparát

U modelu Pixel 6 v roce 2021 přešel Google na 50Mpx snímač ISOCELL GN1 pro primární fotoaparát a pokračoval s ním i u řady Pixel 7 v roce 2021. U nadcházející řady Pixel 8 však společnost údajně přejde na novější nabídku ISOCELL GN2 od společnosti Samsung, která je přibližně o 35 % větší.

Únik podrobností o vylepšení fotoaparátů na Google Pixel 8, Foto: androidauthority.com
Únik podrobností o vylepšení fotoaparátů na Google Pixel 8, Foto: androidauthority.com

To by mělo vést k výraznému zvýšení příjmu světla, a tím k lepšímu zobrazování při slabém osvětlení a lepšímu dynamickému rozsahu. Ještě důležitější je, že snímač podporuje funkci Staggered HDR, která umožňuje fotoaparátu pořídit současně snímek s dlouhou a krátkou expozicí, čímž se snižuje rozmazání při pohybu a duchy. Zvěsti o tom, že Pixel 8 využívá Staggered HDR, se poprvé objevily v prosinci 2022.

Zatímco čip ISOCELL GN3 a Tensor G3 podporují záznam videa v rozlišení 8K, společnost Google pravděpodobně jeho podporu u svých Pixelů v roce 2023 nepřidá kvůli tepelným omezením.

Nejedná se o jediné vylepšení hardwaru fotoaparátu, které společnost Google plánuje pro řadu Pixel 8. Chystaný Pixel 8 Pro bude údajně používat 64Mpx snímač Sony IMX787 jako svůj ultraširokoúhlý fotoaparát, který je přibližně dvakrát větší než 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát Pixelu 7 Pro. Zdroj serveru Android Authority tvrdí, že zorné pole bude také širší, a to 0,49x oproti dřívějším 0,56x.

Přechod na podstatně větší snímač u Pixelu 8 Pro by to měl změnit

Společnost Google používá stejný snímač Sony jako u modelu Pixel 7a pro svůj primární fotoaparát. Telefony Pixel vždy zaostávaly za nejlepšími telefony s Androidem v oddělení ultraširokého snímání. Přechod na podstatně větší snímač u Pixelu 8 Pro by to měl změnit. Zajímavé je, že společnost možná upustí od možnosti makroostření ultrawide fotoaparátu, jak je vidět na Pixelu 7 Pro, ale zatím to není potvrzeno.

Zdá se, že menší Pixel 8 nebude používat stejný ultraširokoúhlý fotoaparát, i když se údajně také dočká drobného vylepšení. Zachová si sice 12Mpx snímač Sony IMX386 z modelu Pixel 7, ale jeho zorné pole se rozšíří na 0,55× (oproti 0,67×). Co se týče 5× teleobjektivu a 11Mpx selfie fotoaparátu, ty zůstanou beze změny. Google u Pixelu 8 Pro zřejmě použije výkonnější snímač VL53L8 ToF 8×8, což by mělo přispět k dalšímu zkrácení doby a rychlosti automatického ostření. Běžný Pixel 8 bude nadále používat starší snímač VL53L1 ToF.

Pixel 8 Pro na své zadní straně ukrývá senzor teploměru

Uniklé video ukázalo, že Pixel 8 Pro na své zadní straně ukrývá senzor teploměru. Zdroj Kamily Wojciechowské poznamenává, že senzor Melexis MLX90632 je určen pro vysoce přesné bezkontaktní měření teploty a je nepravděpodobné, že by v nadcházející vlajkové lodi společnosti Google Pixel sloužil k jinému účelu.

Modernizace hardwaru je však jen jednou stranou rovnice. Google plánuje také některé nové funkce fotoaparátu. Nová funkce „Adaptivní svítilna“ bude upravovat intenzitu LED blesku v závislosti na scéně, aby vaše snímky při slabém osvětlení nebyly přesvětlené. K dispozici je také funkce Segmentace AWB, při níž bude Pixel 8 využívat umělou inteligenci k rozdělení fotografie na různé části a podle potřeby na ně použije selektivní zpracování.

Společnost Google zřejmě plánuje vylepšit funkci Cinematic video v telefonu Pixel 8 tím, že umožní nastavit úroveň rozmazání. Všechny tyto hardwarové změny naznačují, že by řada Pixel 8 mohla mít pořádnou sílu v oblasti zobrazování a opět zvýšit laťku fotografování smartphony.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony