Tiskové zprávyZe světa IT

Úvaha: Čím se můžeme dobít?

Občas se člověku stane, že se dostane do situace, kdy už mu síly nestačí. Stejně tak se to může stát i dnešním smartphonům. Jejich baterie časem ztrácí kapacitu a nabíjením jim už moc nepomůžeme. Po vytažení nabíjecího adaptéru ze zásuvky kapacita padá, jako Niagarské vodopády. Co je v dnešní době zachrání, asi jen nové technologie v budování kapacity.

Nabijeci-Power-Pack-Energizer-XP14000

Dnes však doba pokročila a můžeme je dopovat externími bateriovými kity, které v sobě skrývají cenné miliampéry na cesty. Celý problém však tkví v použitých technologiích. Ty se časem nikterak nezměnily. Dnes je jedna z nejvyspělejších technologií obdařena bez paměťovým efektem, ano, je to technologie Li-pol – neboli Lithium-polymerový akumulátor. Jediným problémem této technologie je to, že tyto články nesmíme zcela vybíjet.

Výrobci zmíněné akumulátory používají vesměs ve všech elektronických zařízeních. Jsou jimi telefony – dnešní smartphone, fotoaparáty, notebooky, tablety či další produkty. Člověk, ten svou únavu a dobíjení řeší různými nápoji, energeťáky a müsli tyčinkami s vlákninou a vysokou energetickou hodnotou. Každý z nás se musí dobíjet, jde však o to, čím. Někomu stačí pro mozkovou regeneraci kafe, někdo zvolí kapsle s guaranou – neboli Paulinii nápojnou.

Líbila se vám tato zajímavá novinka? Buďte sexy a sdílejte ji na Facebooku, Twitteru či G+ pomocí ikonek na začátku článku. Sledujte nás také na naší Google+ stránce, kde s námi můžete samozřejmě o této novince také diskutovat. Děkujeme za vaši aktivitu také v podobě přidání komentáře pod tímto článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Autore, co znamená slovo „kyt“? Znám slova „kit“ (sada), „kid“ (dítě), „kyd“ (lidově žvást), „kryt“ a „škyt“, ale slovo „kyt“ opravdu, ale opravdu neznám.
    Další připomínka je ke tvrzení, že ty „kyty“ jsou vyrobeny z bakelitu. Autor zřejmě nemá ani tušení, že bakelit je ten nejméně vhodný materiál pro jakékoliv přístroje, protože je velmi křehký, velmi snadno se poškodí a přestal se používat už brzo po konci 2. světové války.
    Opravdu by nebylo na škodu vnést do odborných textů více odbornosti, aby ty texty nevypadaly jako dopis staré Dymákové tetě Máně.

    1. Hezký den, děkujeme za upozornění. Tato situace se stává jednou za rok, když má člověk slabší chvilku. V tomto případě se nejedná o odborný text. Za cíl má úplně něco jiného. S pozdravem, Martin K.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy