InternetSoftware

Proč Windows 8 nejsou připraveny?

Windows 8 už jsou nějakou dobu na trhu. Ihned poté, co vyšly, sklízí mnoho instalací za velice lákavé ceny. Po litém boji se vám ovšem podařilo vše nainstalovat, a ocitáme se ve skoro novém duálním světě plných barevných oken a svízelného rotování rozhraní Metro. Není to tak špatný systém, dokonce mě i chvíli bavilo zvykat si na něj.

Windows 8 - operační systém jak má být?

Běhají na tom hry a veškeré desktopové aplikace, na které jste zvyklí. Dokonce to má i nádech něčeho nového, což jsem u Windows neměl od té doby, co vyšly Windows 95. Ale ten pocit přejde velice rychle. Úvodní obrazovka je sice krásně nová a plná čtverečků, moc však nepomáhá při práci s OS. Ani samotné aktivní, ač povedené dlaždice úvodní obrazovky jsou celkem k ničemu, oproti tomu jak výborně fungují pro rychlé nahlížení ve Windows Phone.

A Metro aplikace /já vím, že se jim už tak nesmí říkat, ale jak je mám nazvat jinak?/ dodávané se systémem jako např. Pošta nebo Kalendář jsou opravdu příšerné. Nebo třeba aplikace Skype a Zprávy. Pokud se přihlásíte do počítače pod svým Live ID a máte ho propojený s Facebookem, automaticky se nastaví aplikace Zprávy pro příjem rychlých zpráv z těchto sítí.

Vzhledem k tomu, že Microsoft ale pomalu chystá Live Messenger ukončit a přemigrovat vše na Skype, tak pokud si propojíte Skype se svým Live ID budou zprávy chodit /a tudíž i pípat a všemožně se připomínat/ do obou aplikací. Fakt, že aplikace Hudba a Video jsou ze tří čtvrtin obchod, ve kterém si my v Čechách nic nemůžeme koupit a ze čtvrtiny opravdu nepoužitelné přehrávače, celkovému dojmu nikterak nepřidá.

Jak se k novému operačnímu systému Windows 8 od Microsoftu stavíte vy? Vlastní ho již váš počítač? A nebo raději sáhnete po verzi Windows 7, která nabízí standardní rozhraní, stabilní jádro a vyšší podporu aplikací a her? Určitě se o své poznámky, postřehy, či jen o myšlenky podělte do komentářů níže, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet