Ze světa IT

Vancouver 2010 na zoh.ct24.cz

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Jako každý Čech i já jsem chtěl sledovat zápas Česko-Rusko dne 21.2.2010, zabrouzdal jsem tedy na web www.zoh.ct24.cz, kde  jsem využil on-line sledování.

Web mě vybídl ke stažení programu Silverlight, který zajistí právě on-line přenos. Po instalaci jsem opět otevřel prohlížeč, využil menu webu a dostal se ke sledování. Natěšen na zápas jsem si otevřel kanál hokeje ale nastal problém, nejdříve jsem myslel, že mé stabilní připojení není ve své kůži ale chyba byla na druhé straně. Při zápasu /od sousedů se ozývalo góóól/ web hlásil přestávku poté vysílání šlo. Ve druhé třetině jsem o spojení přišel úplně, byl jsem tedy nucen zasednout k digitálnímu vysílání.

Tuto zprávu neberte jako pohoršení zmiňovaného webu, je to jen můj pohled, pohled jedné osoby. Je jasné, že jsem se na vysílání on-line zápasu na webu zoh.ct24.cz nekoukal jen já, proto beru vše s rezervou. Teď nám nezbývá než se těšit na další zápas, který snad nedopadne jako ten v neděli. Češi do toho!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. A to si představ, jaké problémy doprovázely sledování přenosu na linuxu… Pro linux existuje plug-in Moonlight, ale prostě funguje naprd. Procesor vytížen na 100%, seká se to, výpadky připojení. Společně s pár kamarády jsme napsali skript, který našel ve zdrojích ČT správný token streamu a automaticky se otevřel třeba VLC player a jelo to. Bohužel i tak bylo připojení hodně nestabilní.
    ČT tuto situaci naprosto nezvládla, nasadit novou, široce nevyzkoušenou technologii pro tak důležitý přenos. Nechápu, proč to nemoohli řešit jako celý archív ČT, tedy klasický stream .wmv (i když i to je rána pod pás), nebo Real player, který funguje bezvadně.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT