Kryptoměny

Venezuelská vláda schválila novou 20 % daň z kryptoměn

bitcoin-burza
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Venezuelská vláda schválila novou daň, která by se týkala transakcí v cizí měně a kryptoměnových transakcí. Daň, kterou schválilo Národní shromáždění země a která se nazývá „daň z velkých finančních transakcí„, by vybírala až 20 % nad transakcemi provedenými v jiných měnách, než je národní fiat měna nebo petro.

Venezuelská vláda zdaní kryptoměnové transakce

Venezuelská vláda schválila novou daň, která se dotkne transakcí a plateb prováděných s kryptoměnami a cizí měnou. Daň, která se nazývá „daň z velkých finančních transakcí„, se snaží motivovat k používání národní měny, která v prostředí s více měnami, jaké ve Venezuele v posledních letech panuje, ztratila svůj význam.

Daň stanoví, že veškeré transakce nebo platby provedené v cizích měnách nebo kryptoměnách, bez omezení množství, budou muset zaplatit až 20 % nad každým pohybem, v závislosti na jeho povaze a společnostech nebo osobách, které je provádějí.

Venezuelská vláda schválila novou 20 % daň z kryptoměn
Venezuelská vláda schválila novou 20 % daň z kryptoměn

Procento, které se bude platit, stanoví národní vláda po oficiálním zveřejnění zákona, ale při jeho prvním uplatnění bude z těchto plateb vybírat 2,5 %.

Uznané objemy kryptoměn a reakce na ně

Zahrnutí kryptoměn do tohoto zákona je uznáním významu tohoto druhu měny a objemu, který se v zemi pohybuje, pokud jde o transakce a platby. To je názor Aarona Olmose, národního ekonoma. Hlavním cílem zákona by však bylo zdanit transakce prováděné pomocí dolarů, které podle odhadů představují 65 % operací a plateb v zemi.

José Guerra, venezuelský ekonom, se domnívá, že to bude zásah do kapsy Venezuelanů, kteří používají cizí měnu a kryptoměny k ukládání svých úspor. Guerra o tom prohlásil: „V současné době je v eurozóně více než 200 milionů dolarů,“ uvedl Guerra:

Je třeba uznat, že zahraniční měna vyřešila část problémů s hotovostí, rezervami hodnot a úsporami všech obyvatel země. Do jisté míry také kryptoaktivy. Učinit toto rozhodnutí znamená snažit se upřednostnit jeden platební prostředek před jiným.

Podle Oscara José Torrealby, ředitele Centra pro šíření ekonomických znalostí v zemi, by dalším sekundárním účinkem tohoto zákona byla motivace k vytváření černých trhů, aby se vyhnuly placení tohoto zákona. Torrealba uvedl, že obchodníci a lidé by uzavírali transakce mimo zákon povzbuzeni daňovým tlakem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny