Mobilní telefonyZe světa IT

Verzo Kinzo aneb šuplík za pět tisíc

Verzo jest původně česká firma, která nyní působí v USA. Právě tento příspěvek bude o modelu Kinzo, který láká displejem a hlavně nižší cenou. Není všechno zlato, co se třpytí. Smartphone totiž není takový elegán, jak by se od něj očekávalo.

Verzo Kinzo smartphone

Telefon nabídne 4.3 palcové LCD s rozlišením 800 x 480 bodů, procesor taktovaný na 1 GHz z dílny Texas Instruments OMAP 3630 plus IFX XMM 6160. Vnitřní paměť dosahuje kapacity 512 MB ROM. To není mnoho. Jde ale rozšířit o 32 GB microSD/SDHC kartu, což na běžné aplikace, pár her a muziku jistě, že postačí.

Operační paměti na dnešní poměry také zaostávají. 512 MB RAM. Jediné plus je 5 MP optika s auto-focusem a podpora nahrávání videa v 720p. Jako dodatek je vepředu umístěna 0,3 megapixelová webkamera pro videohovory.

Verzo Kinzo

A jak je na tom konektivita přístroje? A-GPS, WiFi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1, 3.5 mm jack a microUSB port. Jednou z podpásovek je použitý operační systém. Android 2.2 Froyo, kterému sekunduje rozšíření VERZO GUI. Kde je ICS?

Na představený model Verzo Kinzo budete potřebovat pouzdro v rozměrech 132 x 70 x 12 milimetrů. Hmotnost produktu se zastavila na 155 gramech, což z něj dělá mobilně použitelný telefon.

Spíše mi tento produkt ale připadá jako z dílny na koleni, to bych možná asi hanbil šikovné čínské tvůrce. Pokud vám nevadí, že telefon mrzne a zároveň se i přehřívá, pořiďte si ho. Design tohoto mobilu dělalo české studio Novague a váží si ho spolu s výrobcem na cenu 4 800 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony