Software

Vine vychází konečně i pro Android

android
Foto: pixabay.com, Tag: Android

V poslední době jste si mohli všimnout nastupujícího trendu v podobě aplikace Vine, která umožňuje opravdu snadně natáčet krátké a neustále se opakující videosekvence opravdu zajímavým způsobem.

Krátká videa v případě Vine jsou všechna do šesti vteřin délky (více Vine nedovolí). Celý projekt pochází z dílny Twitteru, je však zcela nezávislý, vystupuje samostatně a tvoří tak zcela novou a naprosto originální sociální síť, jejímž komunikačním prostředkem je v první řadě obraz. Po Instagramu, jemuž je Vine asi nejvíce podobný, je tato aplikace další, jež si v relativně krátkém čase dokázala získat podstatnou část fanoušků a uživatelů (přes 13 milionů).

Vine vychází konečně i pro Android
Vine vychází konečně i pro Android

Jediným problémem až do dnešních dnů bylo, že aplikace byla určená pouze pro iOS a dala se sehnat jen na AppStore. Po 4 měsících od zahájení vývoje přichází Vine i s verzí pro Android. Majitelé smartphonu s nainstalovaným operačním systémem Android 4.0 a vyšší verzí si mohou Vine stáhnout z oficiálního marketu Google Play.

Vývojáři kromě nové verze pracovali i na vydání aktualizace. Od nynějška přímo spolupracuje s Twitterem a krátké šoty se zobrazí přímo ve tweetech bez nutnosti přesměrování na oficiální web (na adrese vine.co).

Vine pro Android

Zatím provedené změny a vylepšování funkcí však nekončí. Vývojářský tým Vine slíbil do budoucna přidání dalších vylepšení – například přidání možnosti natáčet videa jak zadním, tak od budoucí aktualizace i předním fotoaparátem, vyhledávání a, podobně jako na Twitteru, i označování v příspěvcích, jejich značkování hashtagy nebo přímé sdílení na Facebook. 

Uživatele Androidu by mohla potěšit i zpráva oznamující vývoj některých funkcí pouze pro tento operační systém. A Vine nezůstává jen u slibů – v právě vydané verzi pro Android přidal možnost zoomu, kterou vlastníci zařízení s iOS dosud nemají.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software