> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Vodafone stvořil 945ku

vodafone logo final
Foto: Vodafone

Vodafone v pondělí oznámil svůj nový telefon s označením Vodafone 945.

Je to nástupce staršího modelu 845, který ovšem přináší mnoho změn. Oproti svému bráškovi dostal do vínku větší displej o úhlopříčce 3,2 palců a již není rezistivní (odporový) ale kapacitní, což umožňuje pohodlnější ovládání prstem a také možnost více dotyků najednou.

V těle mu koluje Android ve verzi 2,1. Samozřejmostí je přístup k marketu, kde je možné stahovat desítky tisíc aplikací pro váš telefon. Vodafone píše o 5 MP fotoaparátu s přisvětlovací diodou, WiFi a 300MB vnitřní pamětí. Nebude chybět ani slot pro microSD kartu s maximální kapacitou až 32 GB. Telefon se bude prodávat ve stříbrném a černém provedení.

Podle prvních obrázků má na spodu 3 nutná ovládací tlačítka – HOME, MENU a ZPĚT. Na levé straně je pak uprostřed klasický miniUSB konektor sloužící pro nabíjení či synchronizaci s PC. Nad ním je dvojice tlačítek k ovládání hlasitosti. Z pravé strany je dole tlačítko nejspíšena  spoušť fotoaparátu a nad ním zapínací tlačítko POWER.

Pokud se podíváme nad displej, uvidíme kromě telefoního repráčku také přední kameru pro videohovory, promixity senzor (slouží k vypnutí displeje při volání a přiblížení k uchu) a další “tečka” bude možná notifikační dioda. Protože se napájecí konektor nezdá být zalomený(tedy extUSB), musí tu někde být i výstupní konektor na sluchátka. A pokud se podíváme na zadní stranu je jasně patrné, že bude nahoře na středu umístěn klasický 3,5 mm jack.

Na celkové hodnocení telefonu si musíme ještě počkat, ale pokud se tyto odhady vyplní a cena nebude přetažená, tak to bude celkem konkurenceschopný telefon.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony