Novinky ze světa ITSmartphone

Solární deštník britského Vodafonu

Britský Vodafone si pro své uživatele připravil jednu deštivou novinku, která stojí za povšimnutí. Vodafone Booster Brolly. Deštník, který je vyvinutý doktorem Kennethem Tongem z University College London.

Co je na něm ale tak zajímavé? Je totiž obdařený dvanácti fotovoltaickými panely a akumulátorem, který je ukryt v rukojeti.

Pomocí USB portu dokáže směle dobíjet váš mobil či jiné zařízení, a to během tří hodin. V konstrukci z uhlíkových vláken se také nachází dvojice antén, jež se podílí na zlepšení příjmu signálu u telefonů v dosahu jednoho metru. V husté zástavbě i na venkově určitě najde využití.

Myslím si, že to není vůbec špatné řešení, jelikož stávající baterie v telefonech nemají takovou výdrž, kterou by jsme si ze srdce přáli.

Na tomto gadgetu, který má být oficiálně představen 22. června na festivalu Isle of Wight ve Velké Británii je patrné, že se již tak nasyceným trhem dají protlačit jen opravdu zajímavé novinky.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. Tak to je bomba. Každopádně v celku vkusné řešení pro deštivé dny. 😀

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT