HardwareNovinky ze světa ITSmartphone

Hliník: Samsung Galaxy S5 Prime

Samsung Galaxy S5 se ještě pořádně nestihl ohřát v našich kapsách a již brzy se na pultech obchodů objeví jeho v několika aspektech vylepšená verze, jež se bude pyšnit označením Prime. Některá z vylepšení měla být dle původního plánu dostupná již v základním modelu S5, ale nakonec Samsung ze svých slibů polevil a vylepšení si rafinovaně schoval do modelu příštího. Pojďme se společně podívat na to, jaké taháky si pro nás Prime připraví.

Ze začátku je dlužno podotknout, že majoritní část výbavy bude pochopitelně totožná s modelem S5. Primárním cílem bude nejspíše nalákání zákazníků, kteří se ještě nerozhoupali ke koupi aktuální vlajkové lodi Samsungu. Domoci by jim mělo zejména extrémně vysoké rozlišení QHD, tedy 2 560 x 1 440 obrazových bodů.

Telefon Samsung Galaxy Prime

Displej se však zvětší o pouhou desetinu palce, a to na 5,2″, lze tedy předpokládat, že natolik jemný displej naplno nevyužije svůj skutečný potenciál a rozdíl ve srovnání s původním rozlišením (1 920 x 1 080 px) bude vidět pouhým okem jen minimálně.

Vylepšením projdou také útroby přístroje. Procesor Snapdragon 801 bude nahrazen výkonnějším Qualcommem Snapdragon 805. Grafický procesor Adreno 330 pak procesorem Adreno 420 a pozadu nezůstane ani paměť RAM, která se zvedne z původních 2GB na rovné 3GB. Vzhledově by se Samsung Galaxy S5 Prime neměl příliš výrazně lišit od svého staršího bratříčka, takže můžeme předpokládat, že krom odlišných barevných provedení budou oba modely Samsungu téměř identické.

Zřejmě nejdůležitější změna na nás čeká díky použitému materiálu. Samsung doposud produkoval svoji Galaxy řadu výhradně s plastovými těly, které byly sice odolné, nicméně při neobratné manipulaci mohlo samozřejmě dojít k poškození. To by se mělo nástupem modelu Prime změnit, neboť tento nám nabídne konečně tělo hliníkové, které bude přirozeně odolnější.

Předpokládá se, že Samsung se tak připravuje na novou vlajkovou loď G3 od společnosti LG, která rovněž bude disponovat QHD displejem. Její uvedení do prodeje by se mělo konat 27. června, tudíž představení modelu Prime od Samsungu přijde zřejmě vzápětí poté.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] prvních zpráv a specifikací tak může atakovat připravovaný hliníkový Samsung Galaxy S5 Prime, jež by měl nahradit svým luxusem klasický model Galaxy S5. CEO čínské firmy jménem Lei Jun […]

  2. […] cenou s kovovým tělem se často spekulovalo nejen na tuzemských magazínech. Měl přijít Prime, tak se nakonec nestane, těšit se můžeme na jihokorejský Samsung Galaxy Alpha. Jak je na tom […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Hardware