Mobilní telefonyZe světa IT

Výkonný a levný? Vivo Y31A nabídne LTE a systém Android

Smartphone Vivo y31a 2 e1458918104328

Vivo na čínském trhu připravilo nový model nabízející poměrně zajímavý výkon a nízkou cenu. V ceně je zakomponovaný i LTE modul, který s největší pravděpodobností pokryje i česká LTE pásma. Operačním systémem se opět, jak jinak, stal Android od Googlu. Tloušťka telefonu se papírově zastavila na 8,39 mm při váze 141 gramů. To nejdůležitější je displej.

Jedná se o 4,7palcový IPS displej s rozlišením 960 x 540 pixelů. Údaje potvrzují hrubší rastr, což se určitě projeví na celkovém podání obrazu. Procesor na taktu 1,2 GHz dodala společnost Qualcomm. Jedná se o model Snapdragon 410 (MSM8916), který nabídne 64bitovou architekturu. Výkonu se postaví 1GB RAM a 16GB úložiště pro data nebo média. Celková paměť telefonu lze ještě uživatelsky rozšířit o dalších 128GB pomocí microSD karty.

Smartphone_Vivo_y31a

Vivo Y31A nabídne LTE a systém Android

Přední strana čínského mobilního telefonu nabídne 2MPx kamerku pro selfie. S určitostí se dá říci, že se jedná o poměrně zanedbaný čip se světelností f/2.4. Zadní fotokamera na tom bude o něco lépe. Jedná se o 8MPx čip, který nabídne optiku se světelností f/2.0. U tohoto fotoaparátu nechybí LED blesk. V telefonu najdeme akumulátor o celkové kapacitě 2 100 mAh. Doba používání je tak stanovena opět na jeden den.

Vivo Y31A pohání zmíněný systém Android 5.0 Lollipop s nadstavbou Funtouch OS 2.5. Konektivitu doplňuje WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS. Levný čínský mobilní telefon je dostupný v Číně v přepočtu za 155 dolarů, přesněji na českou měnu za 3 700 Kč. Vyplatí se takto levný telefon koupit a nebo se jedná pouze o vyhozené peníze? Máte další alternativy od tohoto výrobce? Pokud máte rádi čínské telefony, podívejte se také na Elephone P9000 Lite s 4GB pamětí RAM.

Jak se vám tento Číňan líbí? Máte rádi čínské telefony z koprodukce samotných čínských tvůrců věrných kopií? Dáte na dílenské zpracování nebo si raději připlatíte nějakou kačku za značkový mobilní telefon? Určitě se o své podněty k tomuto telefonu podělte do komentářů pod tímto článkem, nebo jej sdílejte svým mobilním přátelům. Máte tip na zajímavou koupi z Číny? Určitě se podělte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony