Tiskové zprávy

Výkonný smartphone se hodí každý den a nemusí stát desetitisíce

realme logo
Foto: Realme

Dlouhou dobu platilo, že jsou nejvýkonnější mobilní procesory, přesněji řečeno čipové sady, vyhrazeny vlajkovým lodím – nejdražším modelům smartphonů největších světových výrobců. S příchodem mobilních telefonů značky realme se ale situace zcela změnila – extrémně výkonný smartphone, vhodný pro nejnáročnější mobilní aplikace a hry si dnes může pořídit téměř kdokoli.

Když se zeptáme běžných uživatelů smartphonů, proč si zvolili svůj konkrétní model telefonu, nejčastěji se dozvíme, že jde o design, velikost displeje, značku, výdrž na akumulátor nebo kapacitu paměti, potřebnou pro ukládání aplikací a her, fotek, hudby nebo videí. Výkon procesoru se moc často jako jeden z nejdůležitějších parametrů nezmiňuje.

Je to zvláštní, protože jde o vlastnost, kterou oceníme, nebo nás naopak obtěžuje, pokaždé, když svůj smartphone vezmeme do ruky – což mimochodem průměrný uživatel udělá více než 80krát denně.

Výkon smartphonu je důležitý v každém okamžiku, kdy se svým telefonem pracujeme. Má vliv na to, jak rychle se mobil odemkne – při použití otisku prstu nebo rozpoznání tváře, jak svižně reaguje na povely přes dotykovou obrazovku a samozřejmě také na to, jak rychle se spouštějí a přepínají aplikace a hry. Propastný rozdíl mezi vysoce výkonnými a „pomalými“ smartphony si často neuvědomujeme do okamžiku, kdy máme možnost alespoň chvíli nějaký opravdu výkonný telefon používat.

Začíná to už u ovládání operačního systému Android, který nejen že stále přidává nové funkce, často ještě umocněné nadstavbami výrobců telefonů, ale také různé efekty a animace uživatelského prostředí.

A to vše samozřejmě klade stále vyšší nároky na výkon procesorů, které smartphony pohánějí. Pokud chceme, aby náš telefon fungoval svižně, plynule a bez záseků, bez výkonného procesoru to zkrátka nejde. 

Výkon nepotřebují jen hry

Samostatnou kapitolou z hlediska výkonu jsou mobilní hry, kvůli kterým vznikají dokonce speciální čipové sady, kombinující vysoce výkonný procesor a grafický čip. Výkonný smartphonu ale oceníme, i když v mobilu žádné hry nehrajeme – stále náročnější je totiž například i vykreslování obsahu internetových stránek.

Realme-7-Pro

Webové stránky dnes obsahují videa, animace a různé interaktivní prvky, se kterými sice vypadají lépe a zajímavěji, ale současně potřebují mnohem výkonnější zařízení, ve kterých si je prohlížíme. Pokud tedy nechceme čekat na vykreslení každé stránky a trápit se s poskakováním a zasekáváním při posouvání stránky po obrazovce mobilu. 

Vyšší výkon smartphonu navíc samozřejmě zvyšuje komfort třeba i při prohlížení fotek – a navíc vám neunikne zajímavý záběr, protože výkonnému smartphonu netrvá celou věčnost, než se spustí fotoaparát. Součástí výkonnějších čipových sad jsou také lepší LTE modemy, což znamená rychlejší stahování dat z internetu. A v popisu výhod výkonných smartphonů bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Obavy o výdrž jsou zbytečné

Ze světa počítačů jsme zvyklí, že vysoký výkon procesorů si žádá pořádný příděl energie. U smartphonů to ale tak docela neplatí. Čipové sady moderních telefonů jsou tvořeny hned několika různými čipy a samotný procesor má vždy několik (dnes nejčastěji 8) procesorových jader. Jde přitom o kombinaci vysoce výkonných, a tedy „hladovějších“, a úspornějších procesorových jader.

Všechna jádra navíc pracují s proměnlivou frekvencí podle aktuální zátěže a potřeby výkonu. I výkonné smartphony proto vydrží v provozu dlouhé hodiny hraní a surfování na internetu.

Navíc je někteří výrobci vybavují systémem extrémně rychlého dobíjení. Vyplatí se ale prověřit si, jak si výrobce poradil s chlazením výkonného procesoru, který nutně musí generovat hodně tepla.

Dvě výkonné novinky realme 

Na výkon svých smartphonů se soustředí také realme, nejrychleji rostoucí výrobce chytrých telefonů na světě.

Dva nově uvedené modely realme 7 a realme 7 Pro jsou osazeny výkonnými herními procesory MediaTek Helio G95 a Snapdragon 720G i extrémně rychlým systémem dobíjení akumulátoru. S cenami od 4 999 korun za model realme 7 a 7 999 korun za realme 7 Pro se jedná o velmi dostupnou vstupenku do světa extrémně výkonných smartphonů, jejichž vlastnosti oceníte každý den.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy