Tiskové zprávyZe světa IT

WD VelociRaptor s kapacitou 1 TB

Společnost Western Digital dnes oznámila, že uvádí na trh nejnovější přírůstek oceňované produktové řady, nové disky VelociRaptor s kapacitou 1 TB.

Jedná se o disk s rychlostí otáčení 10 000 ot. /min s největší kapacitou na trhu.

WD VelociRaptor 1TB

Disky WD VelociRaptor jsou navrženy pro vysocevýkonné počítače typu PC, Mac® či profesionální pracovní stanice, které vyžadují rovnováhu mezi vysokým výkonem a kapacitou. Stávají se tak oblíbenými disky mezi počítačovými nadšenci a kreativními profesionály. WD VelociRaptor bude k dostání i v kapacitách 500 GB a 250 GB.

Využitím mechaniky disků podnikové třídy poskytují nové velociraptory odolnost v nepřetržitém chodu při úkolech náročných na výkon.

Nové disky WD VelociRaptor 1 TB jsou předurčeny pro kreativní profesionály, kteří vyžadují bezkonkurenční disky SATA. Kreativní profesionálové používají aplikace náročné na zápis velkých a dynamických souborů dat.

Například střih videa či vytváření a správu dalšího digitálního obsahu, což klade velké nároky na úložiště dat, které využívají paměť typu NAND pro zlepšení výkonu.

Vynikající výkon zápisu a načtení dat v případě disků WD VelociRaptor je předurčuje, aby plně vyhovovaly nárokům kreativních profesionálů a počítačových nadšenců, kteří chtějí optimalizovat své pracovní nástroje, zvýšit produktivitu a zároveň zvýšit ukládací kapacitu.

“WD chce poskytovat zákazníkům nejspolehlivější a nejvýkonnější disky SATA. Naše řada disků WD VelociRaptor toto odhodlání dokonale vystihuje, “ říká Darwin Kauffman, výkonný viceprezident a generální manager WD pro skupinu podnikových úložišť.

“Při stále rostoucích požadavcích na kapacitu, přináší nový 1TB VelociRaptor rozhodujcí kombinaci rychlosti a kapacity pro všechny, kteří si potrpí na výkon. “

Pevný disk WD VelociRaptor má 2,5palcový formát a je dodáván v rámečku IcePack™, s vestavěným chlazením a přednastavením pro umístění ve standardních 3,5palcových systémových slotech. Rámeček IcePack™ udržuje výkonný disk v nižších provozních teplotách i pokud je instalován v počítači s vysokým výkonem nebo v pracovní stanici.

Produktová specifikace disku WD VelociRaptor zahrnuje:

  • Vysokou rychlost – rozhraní SATA 6 Gb/s a vyrovnávací paměť 64 MB optimalizuje výkon disku WD VelociRaptor při otáčkách 10 000 ot. /min
  • Vyšší kapacitu – disky WD VelociRaptor SATA využívají pro dosažení kapacity 1 TB technologii AFT (Advanced Format Technology)
  • Neotřesitelnou spolehlivost – disky jsou navržené a vyrobené pro standardy pracovních stanic a zajišťují prvotřídní spolehlivost v prostředí náročných aplikací
  • Velmi chladný provoz – disk spotřebovává méně energie v nečinném stavu a má obdobnou spotřebu při práci jako předchozí disky VelociRaptor ale při současném poskytování vyšší kapacity a výkonu
  • Technologie RAFF™ (Rotary Acceleration Feed Forward) – tato technologie optimalizuje operace disku a výkon pokud je disk používán ve vícediskových systémech se sklonem k vibracím
  • Bezdotyková technologie NoTouch™ – zapisovací hlavičky disku se nikdy nedotýkají povrchu média disku, což zajišťuje výrazně nižší opotřebení jak hlaviček, tak povrchu plotny a zároveň i lepší ochranu disku při manipulaci a dopravě.
  • S ohledem na životní prostředí – tato generace disků WD VelociRaptor odpovídá navíc normě RoHS a její konstrukční řešení nevyužívá halogen

Cena a dostupnost

Pevné disky WD VelociRaptor jsou k dostání prostřednictvím vybraných distributorů, resellerů a internetových obchodníků a je na ně poskytována omezená pětiletá záruka.

Doporučená koncová cena: WD VelociRaptor 1 TB (WD1000DHTZ) 279,- EUR, s kapacitou 500 GB ( WD5000HHTZ) 169,- EUR a s kapacitou 250 GB (WD2500HHTZ) 129,- EUR.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy