Software

Vývoj GTA 6 potvrzen. Datum vydání na herní svět se blíží

Hra GTA 6
Foto: rockstargames.com, Tag: GTA 6

Fanoušci kultovní herní série GTA 6 mohou začít slavit. Těšit se totiž mohou na další díl. Kdy se ho dočkáme?

Rockstar pracuje na novém díle GTA

Rockstar za sebou má poměrně těžké časy, když na povrch vyšel mimo jiné skandál o podmínkách, které panují ve firmě. K tomu připočtěme, že Grand Theft Auto: The Trilogy sklidilo od hráčů povětšinou kritiku.

Od vydání GTA 5 už navíc uplynulo dlouhých 9 let. O to toužebněji je očekáváno GTA 6. Velkou pozornost proto vzbudila informace, že Rockstar už na vývoji hry pracuje. Tým Rockstar Games to uvedl na nečekaně Twitteru a později se oznámení objevilo i na webových stránkách.

O žádné přípravné práce nejde, hra už se nachází, jak bylo doslovně uvedeno, v aktivní vývojové fázi. Tuto zprávu přinesli vývojáři už v únoru letošního roku. Nedoplnili ji žádnými ukázkami v podobě videa nebo obrázků. Z toho herní komunita usoudila, že na velkou radost nad brzy vydanou novinkou je prozatím čas.

Fanoušci si nicméně jednoznačně oddechli, že kromě obsahu pro GTA Online se u Rockstar začalo pracovat i na novém díle.

Kdy bude GTA 6 a co v ní bude

První nepotvrzené dohady mluvily o tom, že se hry dočkáme do konce roku 2025. Pak se objevily další spekulace, že k tomu dojde dřív a nový titul se objeví už do konce roku 2024. Ani jeden termín však není jistý. Prakticky s jistotou můžeme říci, že hra určitě nestihne vyjít letos.

Rockstar zatím mlčí, nicméně vývojáři slíbili, že se s fanoušky o další podrobnosti podělí, jakmile to bude aktuální. Aktuality z vývoje nového dílu slavné akční hry by se měly objevovat postupně na webu.

Mezitím se už příznivci baví přemýšlením, kde se hra bude odehrávat. Zatím komunita odhaduje, že vývojáři by mohli sáhnout po některém starším prostředí a přepracovat jej. Spekuluje se nad tím, že se nová hra bude odehrávat ve všech 52 státech USA, proti tomu však stojí tvrzení o přesunu do Londýna nebo názor, že se vše přestěhuje do Tokia, kde se byli i podívat samotní tvůrci.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software