HardwareZe světa IT

Levné hodinky představí i Alcatel

Alcatel OneTouch Watch

Společnost Alcatel chce svým uživatelům nabídnout další zajímavé nositelné příslušenství v podobě chytrých hodinek, které nabídnou za poměrně slušnou cenu i zajímavou výbavu. Levné hodinky nabídnou 1,22 palcový displej, který nabídne IPS panel s rozlišením 240 x 204 pixelů, jedná se o klasický ciferník, stejný, jako nabízí konkurenční Moto 360 od Motoroly. Alcatel na to jde u svých Watch ale s poloviční cenou. V těle hodinek se nachází pohonná jednotka v podobě akumulátoru s kapacitou 210 mAh.

Alcatel_OT_Watch_02

Watch: Levné hodinky představí i Alcatel

Plusem je to, že společnost při výrobě těchto hodinek opravdu přemýšlela. Nabíjení je řešeno USB konektorem umístěným přímo v těle pásku. Odpadá tak neefektivní indukční nabíjení či hledání synchronizační kolébky. Hodinky disponují technologií Bluetooth 4.0, NFC, vibracemi a krytím IP67. Další podpůrné funkce nesou název akcelerometr, gyroskop, výškoměr, Heart rate (senzor srdečního tepu) či elektronický kompas. Hodinky Alcatel OT Watch jsou kompatibilní s operačním systémem Android 4.3 Jelly Bean nebo vyšší a iOS 7 nebo vyšší.

Hodinky bohužel nepodporují Android Wear, pohání je vlastní systém. Vrátíme se ještě ke konstrukci. Chytré hodinky mají tloušťku 10,5 milimetru s průměrem 41,8 milimetru. Váha nabitých hodinek činí 60 gramů. Pásky hodinek budou dostupné v barvách Black, Dark Red nebo White/Light Gray. Cena hodinek je pro český trh stanovena na 2 790 Kč, dostupnost je pak výrobcem stanovena na začátek jara 2015.

Fitness sparing partner

Chytré hodinky jsou vybaveny několika senzory, které sledují a zaznamenávají fyzickou aktivitu uživatele. Senzor srdečního tepu se nachází diskrétně na vnitřní straně hodinek. Nechybí ani akcelerometr, gyroskop, výškoměr a elektronický kompas. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete pohodlně sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity.

Multimediální dálkové ovládání a notifikace

Jakmile připojíte chytré hodinky k vašemu smartphonu, budete moci dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje Watch aktivujete dálkové ovládání multimédií. Můžete přepínat hudbu, zmáčkout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat váš smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít.

Inteligentní hodinky pro každého

Hodinky jsou kompatibilní se smartphony Alcatel OT řad HERO, IDOL a POP, stejně jako se všemi ostatními telefony, které využívají operační systémy Android 4.3 a vyšší, případně iOS 7 a vyšší. Jsou odolné vůči prachu a vodě (IP67). Zásadní pro každodenní používání chytrých hodinek je výdrž baterie s kapacitou 210 mAh, která je u tohoto modelu nadstandardní – až pět dní. Chytrým doplňkem je pak USB konektor pro dobíjení zabudovaný přímo do pásku hodinek, takže odpadá nutnost nosit s sebou nabíjecí základnu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Chtěl bych se zeptat čím vším se vlastně v současnosti Alcatel zabývá. Přecejen dříve to byla dost viditelná firma a pak pomalu zmizela.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware