Software

watchOS 7. Nový operační systém pro hodinky od Applu

watchos logo
Foto: watchOS

Nový operační systém watchOS 7 určený pro chytré hodinky od Apple se představí oficiálně pravděpodobně v září tohoto roku. Jak bude vypadat?

Nový watchOS zatím bez podrobností

Uživatelé budou moci na nový operační systém přejít zdarma. Samotný Apple zatím o chystané novince neuvolnil žádné chystané informace. Majitelé hodinek a fanoušci Applu už mají jasno. Co by si přáli v nejnovější verzi systému vidět nejvíc?

Automatické přepínání ciferníku – spravovat si dnes můžete změnu ciferníku jednak přímo z rozhraní Apple Watch, ale také z aplikace na iPhonu.

watchOS 7 freebit cz
watchOS 7. Nový operační systém pro hodinky od Applu #watchOS

Právě v iPhonech automatické přepínání funguje, a to buď na základě denní doby nebo podle polohy. Tmavý režim si můžete automaticky povolit a zakázat v noci a ráno. Podobně to funguje i s módem „Nerušit“. Ten si máte možnost nastavit tak, aby se aktivoval, pokud dorazíte na určité místo. Analogicky by něco podobného jednoznačně mohlo existovat také na Apple Watch.

Nastavení podle denní doby

V rámci pracovního dne určitě chcete mít po ruce užitečné informace jako kalendář, předpověď počasí nebo potřebujete sledovat svůj vývoj v aplikaci aktivita. Jakmile váš pracovní den skončí a vy chcete mít volno, už se mnohdy tyto údaje nehodí.

Pro práci byste navíc určitě mohli uvítat nastavení profesionálněji vypadajícího ciferníku, například když máte hodinky na ruce a chystáte se zrovna na obchodní jednání. Odvodit to lze po přístupu hodinek do kalendáře. Současně by tak jistě bylo užitečné, pokud by tato funkce zajistila snadný přístup k vámi naplánovaný událostem.

Mnoho uživatelů by pak uvítalo i přímo noční režim. Během dne není problém si zvyknout na ciferník v barvách, večerní únava očí si však žádá decentnější pojetí. Případně naplánovat změny ciferníku přímo v závislosti na konkrétní době (ráno a večer).

Změna v závislosti na poloze

Tento požadavek opět souvisí s efektivním plánováním. Po příchodu do práce by tak hodinky mohly umět zobrazit vaše nadcházející události. A naopak, při odchodu Apple Watch zase „nasadí“ odlišný ciferník.

Využít by se podobná funkcionalita dala nejen v práci, ale také v posilovně. Ihned po příchodu si necháte zobrazit svou aktivitu a zatím dosažený posun.

Úroveň aktivity

Také úroveň aktivity se změnou ciferníku souvisí. Zobrazované diagramy aktivit bezesporu fungují jako motivační prvek. Jakmile ale dosáhnete stanoveného cíle, už v podstatě potřebné nejsou.

Stejně tak by bylo možné použít shodný ciferník, ale nahradit rozšíření aktivity například ukázáním východu slunce.

Závěrem

Ciferníky se na Apple Watch průběžně aktualizují, jejich rozvržení ovšem zůstává neměnné. Automatická změna by tak byla velmi užitečnou funkcionalitou. Ostatně Apple se touto cestou už vydal na svých dalších zařízeních. Pokud by se tato funkce ocitla i v novinkovém watchOS 7, šlo by o velmi zajímavý počin.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software