Kryptoměny

Wave Financial spouští fond ADA Yield na podporu růstu ekosystému Cardano DeFi

Foto: Cardano (ADA)
Foto: cardano.org, Tag: Cardano

Cílem fondu ADA yield je poskytnout likviditu a další zdroje rychle se rozvíjejícím startupům platformy Cardano DeFi.

Společnost Wave Financial LLC (Wave), která je regulovanou investiční společností v oblasti digitálních aktiv, s potěšením oznamuje spuštění fondu Wave ADA Yield Fund. Fond je určen k zajištění likvidity s miliony v řadě na podporu nových decentralizovaných finančních (DeFi) platforem spuštěných v ekosystému Cardano počínaje počáteční částkou 100 milionů USD.

Podpora růstu ekosystému Cardano DeFi

Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v průlomových změnách na poli kryptoměn prostřednictvím vytváření nových inovativních fondů, a dnes spouštíme něco, o čem jsme přesvědčeni, že je to první čistý fond pro poskytování likvidity v oblasti kryptoměn,“ řekl David Siemer, generální ředitel společnosti Wave Financial.

penize a cas
Wave Financial spouští fond ADA Yield na podporu růstu ekosystému Cardano DeFi

Náš nový fond bude podporovat nové decentralizované burzy, úvěrové protokoly a emitenty stablecoinů postavené na platformě Cardano. Každá z těchto decentralizovaných aplikací přispívá k pevnému základu blockchainu Cardano, který realizuje plně funkční a rozmanitý ekosystém.“

ADA Yield Fund představuje pokračování poslání společnosti Wave

Nový fond ADA Yield Fund představuje pokračování poslání společnosti Wave podporovat nadějné podnikatele v rámci kryptografického prostoru i mimo počáteční fázi a podporovat větší inovace v celém kryptografickém ekosystému.

Od formálního spuštění chytrých kontraktů v roce 2021 komunita Cardano spustila a financovala stovky společností, které staví na blockchainu Cardano,“ řekl Charles Hoskinson, zakladatel softwarové technologické společnosti Input Output, která byla brzkým podporovatelem Cardano.

Rostoucí ekosystém Cardano hostí stále se rozšiřující vesmír aplikací podporujících značné množství aktivních uživatelů – pro úspěch ekosystému je zásadní, aby se projektům založeným na Cardanu dařilo, a proto jsme rádi, že fond ADA Yield Fund věnuje značné finanční prostředky na usnadnění dalšího růstu a přijetí na trhu.“

dApp DeFi mezi nejoblíbenější v oblasti kryptografie

Z historického hlediska patří dAppy DeFi mezi nejoblíbenější v oblasti kryptografie, pokud jde o přivádění většího počtu uživatelů a aplikací na řetězec. Konkrétně decentralizované burzy (DEX) a defi nitivní půjčovny získaly nejrychleji popularitu, pokud jde o přilákání uživatelů a kapitálu.

DEX jsou obvykle zřízeny bez tvůrců trhu, ale se dvěma pooly aktiv, které představují každou stranu obchodního páru a které slouží jako zdroj pro protistrany DEX, s nimiž mohou obchodovat, když chtějí uzavřít transakci na jedné ze stran páru. Wave bude využívat fond ADA Yield Fund k zajištění likvidity těchto párů poolů na podporu Cardano DEXů. Pro věřitele DeFi bude také existovat podobná forma podpory, která zvýší likviditu pro usnadnění půjčování. Také Wave bude pokračovat v podpoře a rozšiřování stake poolů s cílem posílit síť Cardano.

EMURGO je nadšeno, že může podpořit vytvoření tohoto cenného fondu ADA Yield Fund, který bude dále podporovat expanzi a přijetí rychle se rozvíjejícího ekosystému Cardano DeFi,“ uvedl Ken Kodama, zakladatel a generální ředitel EMURGO, globální společnosti zabývající se blockchainovými řešeními a fondu rizikového kapitálu, který byl také jedním z prvních podporovatelů Cardano.

Poskytnutí strategických kapitálových zdrojů prostřednictvím fondu pomůže talentovaným podnikatelům a projektům vybudovat základní služby DeFi na platformě Cardano, což v konečném důsledku přinese řešení s velkým dopadem a zapojení dalších uživatelů do globální komunity Cardano.“

Frederik Gregaard, generální ředitel nadace Cardano Foundation, řekl: „Spuštění fondu Wave ADA Yield Fund a závazek týmu Wave Financial podporovat nadějné podnikatele svědčí o prosperujícím zdravém ekosystému. Aby naše komunita mohla vybudovat budoucí světový finanční a sociální operační systém, pak záleží na síle našeho ekosystému. Jako kolektiv budeme vždy silnější než jako samostatná jednotka.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny