InternetTiskové zprávyZe světa IT

WebExpo Prague 2011

Máme pro vás dobrou zprávu! Do svých kalendářů si už teď můžete zapsat datum 22. až 24. září 2011 jako termín pořádání konference WebExpo Prague 2011. Ve čtvrtek 22. září se konají workshopy, v pátek a sobotu probíhají hlavní konferenční dny.

Konference WebExpo se za tři roky na půdě Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity rozrostla ze čtyř set návštěvníků na téměř tisícovku! Spolupráce s Katedrou informačních technologií byla velmi dobrá a přátelská a i touto formou bychom jim rádi poděkovali za spolupráci na předchozích třech ročnících konference. Fakultu vám rozhodně můžeme doporučit pro společné projekty!

Jak už ale dávají předchozí slova tušit, stěhujeme se. Nejen že WebExpo přerostlo pohodlnou kapacitu původních prostor, ale zároveň také chceme, aby se všechny části konference konaly pod jednou střechou a akce tak umožňovala ještě více potkávání a komunikace mezi účastníky. Proto jsme se rozhodli pro změnu místa.

Letošní ročník konference WebExpo se bude konat ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky VŠE v Praze na Žižkově. Věříme, že nové prostory budou pro akci dostatečně velké a reprezentativní a rádi bychom v nich vám všem ve spolupráci s VŠE vytvořili přinejmenším stejně příjemnou, neformální a inspirativní atmosféru jako v minulých ročnících. Zveřejnění prvních přednášejících a také možnost zakoupit vstupenky plánujeme v průběhu června 2011.

Program konference

WebExpo Prague 2011 bude mít tři hlavní programové sekce. Každou sekci má na starost jeden programový ředitel a už nyní se můžete podívat na stručný přehled hlavních témat.

Development sekce

Garantem této sekce je Jakub Nešetřil, bývalý Product Manager v GoodData. Se svým startupem apiary.io se nyní účastní programu v technologickém inkubátoru Springboard ve Velké Británii.
Kontakt: jakub@webexpo.net

Hlavní letošní témata pro sekci Development jsou:

 • mobilní web vs. nativní mobilní aplikace
 • javascript na webu ve všech formách
 • nové trendy v backend jazycích

Design sekce

Tuto sekci vede Ondřej Válka, interakční designér na volné noze, který nedávno skončil studijní pobyt ve Velké Británii.
Kontakt: ondrej@webexpo.net

Letošní témata Design sekce se zaměří na méně známé či pokročilé obory webdesignu, jako například:

 • co je skutečný user experience design
 • jak na mobilní web prakticky
 • typografie a písma na Webu očima jejich kmotrů
 • content strategy a art direction na Webu

Business sekce

Programového manažera business sekce Michala Berga znáte jako pořadatele dvou ročníků úspěšného vsetínského Barcampu nebo spolumajitele internetové společnosti eSports.cz.

Kontakt: michal@webexpo.net

Témata sekce Business se budou týkat zejména těchto oblastí:

 • české a slovenské zkušenosti z USA (nejen ze Silicon Valley)
 • marketing úspěšných internetových projektů
 • jak správně stanovit cenu – své služby i své firmy
 • startup scéna v roce 2011

Program konference

Jste odborníci na aktuální témata pro webové vývojáře, designéry nebo podnikatele? Chtěli byste svoje znalosti předat ostatním na letošní konferenci WebExpo? Pošlete stručný obsah vaší přednášky a odkaz, kde se o vás dozvíme více, konkrétnímu programovému řediteli (viz kontakty výše). Pro WebExpo hledáme přednášky vysoce praktické nebo inspirativní, případně kombinace obojího. Délka vašich přednášek by se měla vejít do rozmezí 15 až 45 minut, výjimečně déle.

Zajděte se za námi podívat do WebHubu

Navštivte nás osobně v nových kancelářích WebHub na Praze 6, Kafkova 16. Naše kanceláře fungují jako sdílený prostor pro několik freelancerů a malých firem okolo webu. Pracujete z domova a vaše produktivita není nejlepší? Rádi byste využili příležitosti pracovat na jednom místě s lidmi s podobným zaměřením? Přijďte se k nám podívat a vyzkoušet si den práce s námi. Aktuálně máme ve WebHubu čtyři volná místa.

Měsíční nájem činí 2500 Kč na osobu. Za tuto cenu můžete navíc využívat i zasedací místnost, internet 100 Mbit (kabel i wifi) a multifunkční černobílou tiskárnu/skener/kopírku. Ohlašte se nám dopředu na info@webhub.cz. Jak se k nám dostanete: webhub.cz/kontakt.

Podporujeme webové startupy a proto je možné se s námi domluvit na jednorázovém nebo pravidelném využití našich prostor pro skupinovou spolupráci lidí z vašeho startupu. Jsme schopni vám nabídnout výhodnou cenu pronájmu za celý den.

P.S. Pokud jste si nevyzvedli knížky na loňském WebExpo, na které jste měli nárok, tak se nám můžete ohlásit a vyzvednout si je ve WebHubu.

Vyhodnocení ankety

V minulém newsletteru jsme vás požádali o vyplnění poměrně rozsáhlé ankety o konferenci WebExpo. Velmi nás potěšilo množství respondentů – celkem 303 z vás anketu vyplnilo, což je více než 10 % odběratelů newsletteru. Je vidět, že vám na WebExpu záleží a všem vám za vaše názory, které nám pomáhají dělat WebExpo ještě lepší, děkujeme.

Výsledky ankety naleznete na webové verzi tohoto newsletteru.

Za tým konference WebExpo Prague 2011,
Václav Stoupa

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet