Ze světa IT

Tablet Window N90 FHD s Retinou

Jako jeden z prvních IT magazínů vám přinášíme první pohled na nový tablet z čínské koprodukce. Výraz Retina /sítnice/ je spjatý zatím s produkty od společnosti Apple. Dnes vám ale dáme vědět o novince, která vlastní skvěle zpracovanou obrazovku.

Produkt se jmenuje Window N90 FHD. Moderně laděný přístroj je vybavený 9,7 palcovým kapacitním displejem s rozlišením 2048 x 1536 obrazových bodů, který se staví do řady s iPadem 3. generace.

Tablet Window N90 FHD s Retina displejem a Jelly Beanem.

K výpočetnímu výkonu je v tomto tabletu předurčený dvoujádrový procesor Rockchip RK3066 /Cortex-A9/ na taktu 1,6 GHz. Srdcem grafického výkonu je GPU čip Mali-400, jež je podpořený 1 gigabajtem DDR3 RAM, vlastnící 32 GB vnitřní paměť a slot pro karty microSD až do kapacity 32 GB.

Dalším plusem o proti konkurenci je dvojice digitálních kamer, přední i zadní 2 megapixelová. Dle použitých komponentů implementovaných na základní desku mobilního produktu je tablet schopný přehrávat video v režimu 2160p Super HD. Window N90 FHD s Retinou také vlastní podporu pro 3G technologie, WiFi, Bluetooth 3.0, HDMI port, vestavěné stereo reproduktory a běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean.

Dle specifikace se jedná o opravdu dobře laděný počin z dálné Číny, a za 6000 Kč si myslím, že na světě určitě najde své majitele. K zařízení obdržíte také redukci na Euro zásuvku, kvalitní folii a pouzdro. Co si o tomto tabletu myslíte? Je pro uživatele rozhodující značka a nebo použité finance při koupi? O drobné recenze, postřehy či další takto laděné produkty se můžete podělit do komentářů pod článkem, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT