SoftwareZe světa IT

Windows 10 můžete mít zdarma do 29. července

Windows10 logo

Kdo by neznal desítku, tedy ne tu pivní. Windows 10 je hitem letošního léta a globálně již sídlí na více jak 350 milionech zařízení. Klíčové pro nové Windowsy bude i datum 29. července 2016, které přinese stop bezplatným aktualizacím z Windows 7 či 8. Vista a XP jsou samozřejmě pohřbeny, XP ještě zabezpečuje chod bankovních automatů a CNC strojů. Vista umřela se svým důvtipným registrem, který se blížil spíše viru než operačnímu systému.

Windows 10 je klenba mezi nepovedeným systémem dlaždicového stylu a systémem, na který jsou uživatelé Windows zvyklí. Microsoft již nastavil novou cenovou politiku pro systém W10. Pro Home uživatele nastínil cenu 3 699 Kč, v případě zájmu o verzi Professional si připlatíte – 7 699 Kč. Vše dostanete na USB klíčence zdarma do 5ti pracovních dnů na vámi zvolenou adresu. Na DVD kopie již zřejmě zapomeňme.

Produktova rodina Windows 10

Windows 10 můžete mít zdarma do 29. července

Systém Windows 10 je váš partner k uskutečňování věcí. Získejte rychlejší spuštění, známou avšak rozšířenou spouštěcí nabídku a báječné nové způsoby jak věci dělat přes vícenásobné zařízení. Budou se vám líbit inovační funkce jako zcela nový prohlížeč vybudovaný pro online působení.

Požadavky na počítač společnost nikterak nenavýšila. Požadovaný procesor 1 GHz nebo rychlejší, paměť 1 GB RAM (32 bitů) – 2 GB (64 bitů), na pevném disku je požadováno 20 GB, monitor pak s rozlišením 800 x 600 nebo vyšší. Grafický procesor podporující technologii DirectX 9 nebo vyšší s ovladačem WDDM. Pro některé funkce se požaduje Microsoft účet. Pro použití operačního systému Windows 10 musíte přijmout přiložené licenční podmínky.

Windows 10 Cena

Windows 10 a jeho nepřímo lákavá cena

Řešení problémů s Windows 10 již moc často nepoužijete. Na zařízeních se systém chová stabilně, až na pár vyjímek spadne. Režim lazení a další uživatelé vše napraví. Na léto letošního roku si pro nás Microsoft připraví pěknou nálož novinek v podobě Windows 10 Anniversary Update (oficiální informace mluví o pondělí 2. srpna 2016). Při představování Anniversary Updatu kladla společnost velký důraz na vylepšení a větší integrovanost asistentky Cortany. Redmond také aktualizuje Edge a další periferie operačního systému.

Windows 10 ke stažení jsou pomocí oficiálního webu, pokud však chcete novou licenci, musíte si bohužel zaplatit. Pořád může ještě proběhnout bezplatná aktualizace na Windows 10 ze systémů 7 a 8, do 29. července 2016 pomocí klasické aktualizace ve formě instalačního balíčku. Pokud se ve Windows 10 budete ztrácet, Microsoft oficiálně nabízí i downgrade na předešlý operační systém. Jedná se o oficiální cestu, jak se vrátit k předešlému systému. Poslední recenze jsou více jak kladné, nové Windows si zamilujete. Do kdy je můžete mít? Ještě necelý měsíc.

Windows 10 Upgrade nabídka platí pro stanovená Windows 7 a Windows 8.1 zařízení, včetně zařízení, které již vlastníte. Na některé hardware/software se vztahují požadavky a dostupnost funkcí se může měnit podle zařízení a trhu. Dostupnost Windows 10 upgrade pro Windows Phone 8.1 zařízení se může různit podle OEM, mobilního operátora nebo nosiče. Zařízení musí být připojena k internetu a musí mít povolenou aktualizaci Windows. Pro Windows 7 SP1 a Windows 8.1 je povinná aktualizace. Některé edice jsou vyjmuté: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, a Windows RT/RT 8.1.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software