SoftwareZe světa IT

Win 7 SP1 unikl na internet

Asi před měsícem na internet uniklo neoficiální vydání Service Packu 1 pro Windows 7. Internet se nyní hemží různými články o tom, co vše by měl onen Service Pack obsahovat. Hlavní novinkou je, že SP 1 již nebude tak dlouho instalován jako tomu bylo doposud. Mnozí testeři to potvrzují a doufejme, že to Microsoft ve finálním vydání SP dodrží.

Na obrázcích níže máte naznačen celý průběh instalace. Během celé instalace se Windows restartují celkem 2x, což je opravdu vítaná změna, která sama o sobě urychlí celý instalační proces.

Obr. 1 – Instalace Service Pack 1 pro Windows 7

win7 sp 1

Další, dá se říci, novinkou je, že v SP budou zakomponovány všechny dosud vydané updaty a fixy přes Windows Update, což není až tak moc překvapující.

Lepší novinkou už je to, že bude zprostředkován update pro Remote Desktop, ale pochybuji o valném využití tohoto programu. Aspoň já jsem ho nikdy nepoužil. Posledními novinkami, avšak nevíme, jestli pravdivými, bude podpora USB 3.0 nativně pod Windows (ještě na to mít základní desku) a prý výrazně lepší podpora HDMI. Tyto informace nejsou 100% podložené, proto je prosím berte s rezervou.

Jednoduše řečeno – nic zázračného opět Microsoft nekoná, ale aspoň budou všechny dosavadní updaty pěkně pohromadě. Doufejme ve vylepšení některých služeb a zlepšení stability systému. Ten, kdo by chtěl beta verzi Service Pack pro Windows 7 vyzkoušet, může zkusit hledat na torrentech. Přesný název beta verze Service Packu je 6.1.7601.16537.amd64fre.win7.100327-0053.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Update pro Remote Desktop
    až půjdeš z gymplu do praxe, tak zjistíš, že je to nejvyužívanější služba…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software