Novinky ze světa ITSoftware

Windows 8.1 Enterprise ke stažení

Softwarový gigant jménem Microsoft uvolnil po verzi Windows 8.1 také preview své business verze Enterprise. Stejně jako verze pro domácnost si sáhne k datu 10. ledna 2023, právě tento den také skončí její podpora. Nebudeme se tu však bavit o datu konce, když jsme teprve na začátku, že?

No, někdo to jako konec může vidět, jelikož se první ostrá revize Windows 8 nestala zrovna oblíbeným tématem pro volbu nového operačního systému s novým prostředím Metro. Nové uživatelské prostředí je spíše směřováno na tablety (tam se objevila také nezajímavá odnož Windows 8 – Windows RT) a dotykové obrazovky.

Windows 8.1 Enterprise ke stazeni

Co vůbec podnikatelská verze Windows 8.1 Enterprise pro velké korporace a firmy nabídne? Jaké možnosti a virtualizace přináší nová odnož “oken”? Určitě se na novinky podíváme, drobný výpis naleznete pod těmito řádky.

 • Windows To Go: Možnost vytvoření USB klíčenky s kompletním operačním systémem a možností startu v podstatě na jakémkoliv počítači.
 • Start Screen Control: Nová možnost kontroly rozvržení moderního uživatelského rozhraní napříč organizací, a to jak pomocí úvodní šablony, kterou uživatelé následně mohou měnit podle svého, tak striktním vynucením layoutu.
 • DirectAccess: Přímé, obousměrné připojení do vnitřní firemní sítě odkudkoliv.
 • BranchCache: Transparentní sdílení souborů, webových stránek a dalšího obsahu napříč pobočkou v rozvětvené struktuře velkých podniků a organizací.
 • Virtual Desktop Infrastructure (VDI): Virtualizace firemních desktopů při zachování všech uživatelských vymožeností typu podpory 3D grafiky, možnosti připojení USB periférií či využití dotykových zařízení.
 • AppLocker: Možnost granulární kontroly aplikací, instalovaných na firemních počítačích.
 • Windows Enterprise Side-Loading: Možnost přímé instalace firemních aplikací do moderního uživatelského rozhraní, bez nutnosti publikování aplikace ve Windows Store.

Líbila se vám tato zajímavá novinka o softwarovém produktu, který je již ke stažení? Buďte sexy a sdílejte ji na Facebooku, Twitteru či G+ pomocí ikonek na začátku článku. Sledujte nás také na naší Google+ stránce, kde s námi můžete samozřejmě o této novince také diskutovat. Děkujeme za vaši aktivitu také v podobě přidání komentáře pod tímto článkem.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Mě by zajímalo, kdy už konečně vylezou Windows 8.1 pro desktopy pro domácí práci a zábavu. 😛

  2. […] třeba u Vist, XP či Windows 7. Nedávno jsme na Freebitu také informovali o příchodu a možnosti stažení preview verze operačního systému Windows 8.1 Enterprise pro business […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT