SoftwareZe světa IT

Windows 8.1 Enterprise ke stažení

Softwarový gigant jménem Microsoft uvolnil po verzi Windows 8.1 také preview své business verze Enterprise. Stejně jako verze pro domácnost si sáhne k datu 10. ledna 2023, právě tento den také skončí její podpora. Nebudeme se tu však bavit o datu konce, když jsme teprve na začátku, že?

No, někdo to jako konec může vidět, jelikož se první ostrá revize Windows 8 nestala zrovna oblíbeným tématem pro volbu nového operačního systému s novým prostředím Metro. Nové uživatelské prostředí je spíše směřováno na tablety (tam se objevila také nezajímavá odnož Windows 8 – Windows RT) a dotykové obrazovky.

Windows 8.1 Enterprise ke stazeni

Co vůbec podnikatelská verze Windows 8.1 Enterprise pro velké korporace a firmy nabídne? Jaké možnosti a virtualizace přináší nová odnož „oken“? Určitě se na novinky podíváme, drobný výpis naleznete pod těmito řádky.

  • Windows To Go: Možnost vytvoření USB klíčenky s kompletním operačním systémem a možností startu v podstatě na jakémkoliv počítači.
  • Start Screen Control: Nová možnost kontroly rozvržení moderního uživatelského rozhraní napříč organizací, a to jak pomocí úvodní šablony, kterou uživatelé následně mohou měnit podle svého, tak striktním vynucením layoutu.
  • DirectAccess: Přímé, obousměrné připojení do vnitřní firemní sítě odkudkoliv.
  • BranchCache: Transparentní sdílení souborů, webových stránek a dalšího obsahu napříč pobočkou v rozvětvené struktuře velkých podniků a organizací.
  • Virtual Desktop Infrastructure (VDI): Virtualizace firemních desktopů při zachování všech uživatelských vymožeností typu podpory 3D grafiky, možnosti připojení USB periférií či využití dotykových zařízení.
  • AppLocker: Možnost granulární kontroly aplikací, instalovaných na firemních počítačích.
  • Windows Enterprise Side-Loading: Možnost přímé instalace firemních aplikací do moderního uživatelského rozhraní, bez nutnosti publikování aplikace ve Windows Store.

Líbila se vám tato zajímavá novinka o softwarovém produktu, který je již ke stažení? Buďte sexy a sdílejte ji na Facebooku, Twitteru či G+ pomocí ikonek na začátku článku. Sledujte nás také na naší Google+ stránce, kde s námi můžete samozřejmě o této novince také diskutovat. Děkujeme za vaši aktivitu také v podobě přidání komentáře pod tímto článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Mě by zajímalo, kdy už konečně vylezou Windows 8.1 pro desktopy pro domácí práci a zábavu. 😛

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software