InternetSoftwareZe světa IT

Windows 8.1 zcela zdarma?

Windows10 logo

Společnost Microsoft se neponaučila z předchozích nezdarů. Opět tomu napomohl zkušený hacker, který vsadil na osvědčené techniky, jež se do puntíku osvědčily již dříve. Znovu k tomu byla zneužita dceřiná aktivační služba Key Management Service (KMS), která je určena pro hromadné síťové instalace od 25 počítačů. Na informaci upozorňuje FaiKee (Twitter účet), který vše popisuje na fóru (odkaz do příspěvku níže).

KMS slouží ke generování klíčů pro aktivaci Windows u síťové instalace bez toho, aby se počítače musely přihlašovat na aktivační servery Microsoftu. Klíče samotné se regenerují každých 180 dnů, a v podstatě se tak provádí kontrolní aktivace licence.

Windows 8.1 Metro akt

Windows 8.1 zcela zdarma?

Použití falešného KMS serveru je právě to, co napomohlo k bezplatné aktivaci produktů Microsoft. Netýká se to přitom jen operačních systémů, ale také dalších produktů, jako je například kancelářský balík Microsoft Office 2010/2013. Dalo se tak očekávat, že stejná technika může být použita také u Windows 8.1 – tak se také stalo. V diskuzi se mimo jiné tvůrci zmiňují o instalačním balíčku KMSpico v9 Beta, který má dle informací plně aktivovat Windows 8.1 i Office 2013.

Samozřejmě se více klíčových informací dozvíte přímo na fóru, kde už FaiKee sklízí mnoho gratulačních ovací v podobě „děkovacího“ tlačítka. Určitě se na fórum a tedy potažmo přímo do postu podívejte, informace jsou však v anglickém jazyce. Vyvstává však otázka, zda je nutná koupě originálního produktu, když je možnost aktivace zdarma? Za zkoušku rozhodně také stojí si Windows 8.1 Pro osahat v Preview verzi právě pod tímto linkem. Enjoy!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Nejsem vůbec proti placení něčeho, co je pěkné, užitečné, kompatibilní, intuitivní, jednoduché a netváří se to jako něco jiného, než to je. (Tzn. Windows na PC, nikoliv na telefon tablet a pod.) Tak přesně to co jsem popsal výše, Win 8, nesplňují. Jen bych lehce doplnil vaši závěrečnou otázku. Proč to stahovat (třeba zdarma), když jsou tady sedmičky? Za mě nevidím ani jeden důvod. Takže i když je to zdarma, tak je to stejně na prd.

    1. Výhod je hodně. Synchronizace nastavení, možnost obnovy počítače do továrního nastavení bez reinstalace a zůstanou zachované programy a data, pamatuje si nastavení, nemusí vše znova nastavovat a zároveň je přenese do mobilu a tabletu s Windows, start upozorňuje na události v kalendáři, nové maily, počasí … Je velmi svižnější než Windows 7, obchod s aplikacemi (pokud budete mít na počítači třeba RAR a nebudete k němu mít žádný program, Windows najde třeba Winrar ve svém Windows obchodě) mimo obyčejných aplikací jde ve Windows 8.1 spustit tisíce speciálních aplikací a her, které ve Windows 7 spustit nejdou. Třeba i banky dělají různé aplikace jako aplikace pro Windows 8 atd. integrovaný cloud, záloha pc do cloudu, upozorňování na nové maily ihned přes notifikace, vyhledávání na internetu z počítače, vše jde nastavit nebo vypnout. Je toho celkem dost.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet