SoftwareZe světa IT

Oficiální Windows 8 již ke stažení

Tento systém měl přijít až spadne na zem první list. Ale je tomu jinak, čekat nebudeme. Plnohodnotný Windows 8 je ke stažení na oficiálních stránkách společnosti Microsoft.

Z brusu nová verze Windows má být přímým nástupcem, tentokrát s větším důrazem na další zařízení mimo počítače. Microsoft totiž slibuje přímou podporu pro osobní počítače, notebooky, netbooky, servery, multimediální centra, ale nově také tablety.

Windows 8

Právě zaměřením na mobilní prvky společnost pružně reaguje na rychle se rozvíjející odvětví, které by nebylo dobré nechat bez povšimnutí. Verze Pro je postavena na předchůdci jménem Ultimate, což má za následek podporu šifrování dat a dalších nadstandardních funkcí.

RT zasáhne svým šarmem počítače a tablety s procesory ARM. Pro tuto verzi bude klíčové dotykové ovládání v aplikacích World, Excel, PowerPoint a OneNote, jež budou obsaženy v této edici. Windows 8 Enterprise pak směřuje pod ruce firemnímu segmentu.

90ti denní zkušební verzi desktopového systému Windows 8 můžete stahovat v 32 nebo 64 bitové verzi právě v těchto dnech.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software