SoftwareZe světa IT

Windows Blue: Osmičky aktualizují

windows 10 logo
Foto: Windows

Společnost Microsoft dle prohlášení pracuje na aktualizaci svého prostředí Metro, které spíše pasuje na dotyková zařízení. Nyní se k nám však dostala informace, jež signalizuje velký update právě prostředí v operačním systému Windows 8. Utvrdí nás aktualizace v kvalitě produktu?

Aktualizace Windows 8 Blue

Windows Blue: Osmičky aktualizují

Aktualizace přinese velké změny, uživatelsky přívětivější prostředí, možnost rozdělit obrazovku na dvě plnohodnotné, a co hlavně, plně nastavitelné prostředí dle uživatele doslova „šité na míru“. Dle posledních internetových zpráv by se měla aktualizace postupně dostat na všechny počítače s Windows 8 do konce letošního léta, což je potěšující informace pro ty, kteří si na Metro prostředí pořád nemohou zvyknout.

Společnost do aktualizace vkládá velké úsilí, jež by mělo být vidět na celkové optimalizaci prostředí, u dotykových obrazovek se dočkáme rozšíření nových multidotykových gest. Celková optimalizace se má dle společnosti projevit i na celkové spotřebě počítače či produktu právě s tímto systémem. Windows Blue do počítačů a tabletů dorazí zcela zdarma, méně než rok od vydání systému Windows 8 s Metrem.

Po této významné aktualizaci náš čeká řada dalších vylepšení, o kterých společnost ještě neinformovala. Bude pro vás operační systém s novějším prostředím lákavější? Myslíte si, že se bude jednat o pádný důvod k aktualizaci z operačního systému Windows 7.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software