Software

WWDC 2022 právě startuje. Na jaké zajímavé novinky se tentokrát můžeme těšit?

WWDC 2022
Foto: apple.com, Tag: WWDC 2022

Tradiční konference WWDC 2022 právě startuje. Na jaké zajímavé novinky se tentokrát můžeme těšit?

Softwarovým novinkám vévodí iOS 16

Fanoušci už se dočkali oficiálního potvrzení, že konference WWDC 2022 odstartuje 6. 6. 2022 konkrétně v 19:00 našeho času. Potrvá pak až do pátku 10. 6. 2022.

Celosvětová konference je tradičně vývojářská a je proto fanoušky Apple vždy netrpělivě očekávána. Hned první den dojde na představení nových operačních systémů z dílny Apple a současně k jejich zpřístupnění pro vývojáře.

WWDC 2022 právě startuje
WWDC 2022 právě startuje

A pozor, ačkoli po koronavirových omezeních se již budou moci účastníci potkat také tváří v tvář, možnost sledovat celou událost přes internet nezmizela. Někteří vývojáři tak získají možnost podívat se na online stream přímo v kampusu Apple. Ti ostatní mají šanci přenést se do centra dění díky vysílání na Youtube nebo na oficiálním webu apple.com.

A co uvidíme? Letošní konferenci budou vévodit iOS 16 pro iPhony. Již nyní se objevují zatím nijak neověřené domněnky, že s novou verzí operačního systému se společnost Apple pustila do výrazného přepracování designu. Co je na tom pravdy, na to si však musíme ještě počkat. Hned v závěsu pak přichází na WWDC 2022 taktéž watchOS 9 pro chytré hodinky. Apple však slibuje i novinky pro operační systémy tvOS 16, iPadOS 16 a macOS 13.

Rozšířená realita nebude, homeOS možná ano

Už v loňském roce se navíc objevily spekulace, že Apple chystá novou platformu nazvanou homeOS. Před WWDC 2021 se mluvilo o tom, že půjde o operační systém pro chytré reproduktory HomePod. Před letošní konferencí se podobné zvěsti vyrojily znovu. A mluví se i o tom, že novinka, ovšem dosud nikým oficiálně nepotvrzená, by mohla nahradit i tvOS v Apple TV.

Zatím zklamaní budou ti, kteří se těšili na rozšířenou realitu. AR headset mnozí označují za nejočekávanější Apple produkt letoška. Headset se však zatím nedostal do masové výroby a nemá připraven ani software. Proto se ukáže později.

Zatím počkat si budeme muset i na žhavé zprávy ze světa hardwaru. Mnohými už netrpělivě vyhlížené nejnovější iPhony, ale i Apple Watch a další produkty by měly být představeny až na podzimní Apple Event.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software