Ze světa IT

X-Screen: Ultralevný tablet s ICS

Další novinka bude o tabletu, který to svou cenou nikterak nepřehání, a to do slova. Tablet bude totiž dostupný v přepočtu za 1 600 korun a vlastní předposlední operační systém od Googlu, Android 4.0 ICS. Jmenuje se X-Screen a je v prodeji na Chinavasion právě teď.

Tablet X Screen

Tento stroj svou specifikací rozhodně moc neoslní, ale pro nenáročné uživatele či dětské ručičky rozhodně postačí. Vlastní 7 palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. Asi největší teplo bude do šasi stroje vpouštět 1,2 GHz procesor Cortex-A8, jež je doplněný o 512 MB RAM a slotem pro karty microSD až do kapacity 32 gigabajt. Interní uložení dat je obdařeno čipem o velikosti 4 GB pro vaše data či multimediální soubory.

Pro videohovory po internetové telefonii přes Skype se vpředu skrývá 0,3 MP VGA optika. Dále X-Screen plně zvládne 1080p Full HD video přehrávání s podporou bezdrátového WiFi připojení. Díky 2800 mAh baterii vydrží tento mobilní produkt až čtyři hodiny v náročném režimu, což na dnešní poměry není opravdu mnoho. Nemůžeme však čekat u takto oceněného tabletu nadstandardní specifikaci.

Je pro vás vůbec tato méně známá společnost lákadlem ke koupi a nebo sáhnete třeba po novém Nexusu 7 od Googlu? Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Jo, říkám si proč takovéto tablety nevyzkoušet, přece jen se nebude jednat o desetitisícovou investici. Ač jsem o této značce neslyšel zhola nic, může být třeba i za ty peníze lákadlem pro koupi. Proč nezariskovat a hlavně ušetřit nějakou tu kačku na Vánoce.

  2. Jak říkáš, každá koruna dobrá. Každopádně je tenhle výrobek jen pouhý základ a raději bych asi připlatil a pořídil něco s lepší specifikací, zdá se mi, že ty komponenty našli někde na smetišti… 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT