» Hardware» Ze světa IT

Xbox One je nepoužitelný bez updatu

Next-gen herní konzole Xbox One od Microsoftu vychází 22. listopadu 2013 ve Austrálii, Rakousku, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Mexiku, Novém Zélandu, Velké Británii a USA. Pro ostatní země  není oficiální datum vydání stanoveno, ale očekává se v roce 2014. Je dodáván s kamerou Kinect 2, která snímá obraz ve Full HD, k jeho konkurentovi PlayStation 4 si můžete dokoupit PlayStation 4 Eye kameru za 60 dolarů (cca. 1 200 Kč).

Xbox One koupíte za 499 dolarů v USA, 499 euro v Evropě a za £429 ve Velké Británii. Jeho konkurent PS 4 od Sony vychází o týden dříve v USA a o týden později v Evropě, v ČR 13. prosince. PlayStation 4 koupíte za 399 dolarů v USA, 399 euro v Evropě, 10 500 v ČR a £349 ve Velké Británii.

Konzole Xbox One

Herní konzole Xbox One se bude prodávat s 500 GB pevným diskem. V budoucnosti možná Microsoft vydá verzi s 1 TB pevným diskem, protože zde není možné jej vyměnit, což jde u konkurence – u PlayStationu 4.

A jak je to s aktualizací a chodem? Při spuštění nového Xboxu One budete muset stáhnout 500 MB update, bez kterého je konzole prakticky nepoužitelná. Update se vám bude stahovat při “setupu”. Pro uživatele s pomalým internetovým připojením může být tato situace nepříjemná a otravná. Pro ty, kteří nemají internetové připojení může být důvodem, proč si nekoupit One od Microsoftu.

Specifikace a cena herní konzole Xbox One od Microsoftu:

 • Procesor: Osmijádrový s osmi vlákny, 1.6 GHz, 28nm, AMD Jaguar
 • Grafický čip: 768 stream procesorů a teoretický výkon 1,23 TFLOPS
 • Paměti: 8 GB DDR3 2133 MHz, Cache 2x 2 MB, ESRAM 32 MB, 500 GB HDD
 • Komunikace: WiFi připojení, Blu-ray mechanika
 • Konektory: USB port 3.0, SATA, S/PDIF, HDMI
 • Snímače: Kinect 2.0, Full HD 1 920 x 1 080 pixelů, 30 fps
 • Barvy provedení: Černá
 • Cena: Nezveřejněna, 12 500 Kč pro CZ trh?
Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Doporučeno pro vás »

  2 Komentáře

  1. […] trhu objeví koncem listopadu, přesná data uvedení na trhy v Americe a Evropě si můžete přečíst v tomto článku. Z videa pod řádky níže je patrné, že PlayStation 4 budete moci ovládat a streamovat do něj […]

  2. […] Sony i Microsoft totiž oznámili své „Next-Gen“ herní konzole. Microsoft vydal svůj Xbox One, Sony, jak je už u něj zvykem – PS4, tedy PlayStation 4. S dostupností obou konzolí to […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Hardware