Mobilní telefonyZe světa IT

Xiaomi přijde s konkurencí pro iPhone SE – mohla by mít Snapdragon 820

Xiaomi Mi5 mini cover

Xiaomi představilo nedávno velice zajímavou vlajkovou loď. Jmenuje se Xiaomi Mi 5 a má Snapdragon 820, zřejmě nejvýkonnější procesor, který dnes mohou výrobci umístit do smartphonů. Mi 5 není přímým konkurentem Samsungu Galaxy S7 a LG G5, ale je to jeden z nejlepších strojů na trhu a rozhodně má co nabídnout. Nyní to vypadá, po představení iPhonu SE (první unboxing telefonu), že Xiaomi chce dát výkonný telefon a „malém“ balení těm, kteří o pádla dnešní doby (čtěte moderní smartphony) nestojí.

mi5_cover

Vlajková loď Xiomi Mi 5 je zřejmě pro některé moc veliká, dočkáme se její menší verze? Vypadá to, že ano

Momentálně TOP model Xiaomi se tedy jmenuje Mi 5 a nabízí kromě zmiňovaného procesoru Snapdragon 820 i 3 GB operační paměti, vnitřní úložiště s kapacitou 32 GB. Komu by to nestačilo, je tu i verze s 64 GB, respektive 128 GB, která má 4 GB RAM. Hlavní zadní kamera má rozlišení 16 MPx a optickou stabilizaci obrazu, přední fotoaparát si musí vystačit s pouze 4 MPx. Ani Mi 5 není ochuzená o dnes tolik populární senzor otisků prstů, který je ukrytý pod harwarovým tlačítkem Domů pod displejem. A právě displej je pro některé hlavní minus telefonu. Ne, že by byl nekvalitní, jedná se o IPS panel s FullHD rozlišením, ale má úhlopříčku 5,15 palce. Není to největší displej na trhu, ale malý není a proto se zřejmě blíží menší varianta.

Říkejme mu třeba Mi 5 Mini, přestože název telefonu zatím není známý. Tak tedy Mini by měl nabídnout především displej s úhlopříčkou 4,3 palce, rozlišení spadne na HD. To není dnes už žádná výhra, ale vzhledem k velikosti je to přijatelné. Zachovaný by měl být jeden z největších taháků větší Mi 5, tedy Snapdragon 820. Sekundovat mu budou 3 GB operační paměti. Vnitřní úložiště bude nabízet 32 GB, o dalších variantách zatím nejsou informace. Snížit by se mělo i rozlišení fotoaparátu na 13 MPx, zachována bude optická stabilizace obrazu. Baterie s kapacitou 2350 mAh je pro zařízení této velikosti dostatečná. Navíc půjde nabíjet rychle díky technologii Quick Charge 3.0.

Tato menší „vlajková loď“ Xiaomi by mohla přijít na trh za cenu 1799 yuanů, což v přepočtu vychází na zhruba 6700 Kč. Dostupnost zatím není známá také proto, že k představení modelu by mělo dojít až během léta.

Myslíte, že malé Xiaomi má šanci zatopit iPhonu SE, nebo dalším malým výkonným telefonům na trhu? Brali byste čtyřpalec s Snapdragonem 820, nebo podle vás nemá takový výkon v malém těle smysl? Napište nám, co si o zmenšování smartphonů myslíte a sdílejte článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony